Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Prostat Askılama – Ameliyatsız Prostat Tedavisi
Prostat Askılama – Ameliyatsız Prostat Tedavisi
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Erkeklerde orta yaşta sık görülen prostat büyümesi; idrara çıkmayı zorlaştıran, mesanenin tam olarak boşalmasını engelleyen, günlük hayatı olumsuz etkileyebilecek bir ürolojik rahatsızlıktır.

Prostat büyümesinin önüne geçmek, sorunu ortadan kaldırmak için tıpta çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Son dönemde hastalar için en avantajlı ve güvenli bulunan yöntem ise ameliyat gerektirmeyen prostat askılama tedavisidir.

Prostat Büyümesi Tedavisinde Prostat Askılama Nasıl Uygulanır?

Prostat büyümesi tedavisinde prostat askılama yöntemi; iyi huylu adenom şeklinde büyümüş prostatın idrar yolunu baskılamaması için bir nevi askılanması işlemidir. Prostat askılama tedavisinde sıkışan doku küçük klipsler yardımıyla iki yana asılır ve idrar yolu ve meninin akışını etkilemeyecek konuma getirilir.

Prostat askılama işlemi; iyi huylu prostat büyümesi olan her hastaya uygulanabilen, komplikasyon riski olmayan pratik bir uygulamadır.

Prostat Büyümesi Tedavisinde Prostat Askılama Hangi Hastalar İçin Uygundur?

Prostat büyümesi iyi huylu olan hastalara ‘Prostat Askılama Yöntemi’ uygulanması tavsiye edilmektedir. Üro-Lifting olarak da adlandırılan bu yöntemle cinsel fonksiyonlar ve meni tam olarak korunabilmektedir. Bu yöntem özellikle kan sulandırıcı ilaç kullanması gereken, anestezi veya narkoz alamayan, 40 ila 65 yaş arası ve genç yaştaki hastaların başvurduğu bir numaralı prostat büyümesi tedavisi yöntemidir.

Prostat Büyümesi Tedavisi Sonrası Cinsel Fonksiyonlar

Prostat ameliyatları neden olabildikleri yan etkiler nedeniyle hastalarda tedirginliğe neden olabilmektedir. Tedavilerin ardından prostat normal işleyişine dönebilse bile hastada oluşabilen cinsel problemler, prostat büyümesi olan erkeklerin çekindikleri bir konudur. Ameliyat sonrasında görülebilen idrar kaçırma, cinsel fonksiyon bozuklukları ve kanama en çok tedirginlik yaratacak yan etkilerdir. Nitekim her prostat büyümesi ameliyatının ardından bu semptomların görülmesi beklenmemektedir. Prostat büyümesi ameliyatlarında en sık görülen cinsel sorun ‘kuru orgazm’dır. Kuru orgazm, boşalma sırasında meninin vücuttan dışarı atılması gerekirken bunun yerine mesaneye kaçması durumudur. Bu özellikle genç yaştaki hastalarda hem psikolojik hem de cinsel açıdan sorun oluşturmaktadır.

Bu riski almak istemeyen, prostat büyümesi iyi huylu olan hastalara ‘Prostat Askılama Yöntemi’ uygulanması tavsiye edilmektedir. Üro-Lifting olarak da adlandırılan bu yöntemle cinsel fonksiyonlar ve meni tam olarak korunabilmektedir. Bu yöntem özellikle kan sulandırıcı ilaç kullanması gereken, anestezi veya narkoz alamayan, 40 ila 65 yaş arası ve genç yaştaki hastaların başvurduğu bir numaralı prostat büyümesi tedavisi yöntemidir.

Prostat Büyümesi Tedavisinde Prostat Askılama Yönteminin Avantajları

Prostat büyümesi tedavisinde prostat askılama yöntemi diğer prostat büyümesi tedavi yöntemlerine göre yan etkisiz ve oldukça avantajlıdır. Normalde prostat ameliyatlarında bir doku çıkarılır ve doku kaybına neden olurken; prostat askılama yönteminde böyle bir şey söz konusu değildir. Bu nedenle prostat fonksiyonlarında herhangi bir değişikliğe yol açılmaz.

Doku kaybı oluşmadığı için kanama veya iyileşme süresi de gerektirmeyen prostat askılama yöntemi ortalama 15 dakika sürmektedir. Hastanın lokal anestezi altındayken yapılan bu uygulama genel anestezi ile de yapılabilmektedir.

Operasyonun ardından yatış gerekmemektedir. Hasta 6 ila 12 saat sürecek genel bir gözlemin ardından hastaneden ayrılabilir.

Prostat askılama yöntemi ameliyat gerektireceği düşünülen prostat büyümeleri için de geçici bir çözüm olarak kullanılabilir. İyi huylu olduğu için askılama yöntemi uygulanan prostatın daha sonra kötüleşmesi durumunda askılar alınarak ameliyat yapılabilir. Prostat askılama prostatın durumunu kötü etkilemediği gibi ameliyat için herhangi bir engel de oluşturmaz.

Prostat Askılama Tedavisi Cinsel Fonksiyonları Etkiler mi?

Prostat askılama tedavisi, diğer prostat tedavileri gibi cinsel fonksiyonlarda herhangi bir bozulmaya neden olmaz. Aksine idrar ve meninin çıkış yolunu geri açarak boşalma problemini ortadan kaldırır. Bu nedenle özellikle genç yaştaki prostat büyüme sorunu yaşayan hastaların sıkça tercih ettiği bir tedavi yöntemi olarak görülmektedir.

Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12