Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Total Kalça Protezi Ameliyatı
Total Kalça Protezi Ameliyatı
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Total kalça protezi ameliyatı çeşitli rahatsızlıklarla ya da travmalarla hasar görmüş kalça eklemlerinin yüzeylerini yeniden şekillendirmek için uygulanan cerrahi bir prosedürdür. Kalça protezi ameliyatında hasarlı eklem çıkarılır ve normal kalçaya benzer şekilde çalışan yapay implant ile değiştirilir.

Pek çok insan kalça protezine sahiptir ancak ameliyat için en doğru zamanı bilmek oldukça önemlidir. Ağrılı semptomlar diğer tedavi yöntemleriyle kontrol altına alınamayan bir noktaya ulaştığında kalça protezi ameliyatına başvurulmalıdır. Kalça protezi ameliyatı kalça kırıklarının veya kireçlenme nedeniyle yaşanan şiddetli ağrıların tedavisi için iyi bir seçenek olabilir.

Total Kalça Protezi Ameliyatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Kalça protezi ameliyatı kalçada ağrı ve sakatlık sorunlarının tedavisinde kullanılan cerrahi bir yöntemdir. Çoğunlukla orta yaşlı ve yaşlı yetişkinleri etkileyen kireçlenme, kalça protezi ameliyatının en yaygın nedenidir. Kireçlenme kalçada kıkırdak kaybına neden olur. Kıkırdak ve kemiklerdeki hasar ise hareketi sınırlar ve ağrıya neden olabilir. Kireçlenme nedeniyle şiddetli ağrı çeken kişiler, kalçada bükülmeyi gerektiren oturma ve yürüme gibi sıradan günlük aktivitelerini yapmakta zorlanırlar.

Romatoid artrit de kalça kıkırdaklarına zarar verebilir. İltihaplı bir romatizma türü olan romaid artrit diğer tıbbi tedaviler ile kontrol edilemezse doktor kalça protezi ameliyatı önerebilir. Bazı kalça kırıklarını tedavi etmek için de kalça protezi amaliyatı gerekir. Kalçada kırık genellikle düşmeden kaynaklanan bir yaralanmadır ve ağrısı oldukça şiddetlidir.

Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12