Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Artroskopik (Kapalı) Diz Ameliyatları
Artroskopik (Kapalı) Diz Ameliyatları
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Artroskopik diz ameliyatı diz eklemindeki sorunları teşhis ve tedavi edebilen cerrahi bir tekniktir. İşlem sırasında cerrah çok küçük bir kesi yapıp bu kesiye artroskop olarak adlandırılan küçük bir kamera yerleştirir. Artroskop cerrahın eklemin içini bir ekranda görmesini sağlar. Cerrah bu alet yardımıyla diz ile ilgili sorunu araştırabilir ve gerekirse küçük aletler kullanarak sorunu iyileştirebilir.

Artroskopi, yırtık bir menüsküs veya yanlış hizalanmış dizkapağı gibi çeşitli diz problemlerini teşhis edip çapraz bağları onarabilir. Prosedür için sınırlı riskler vardır ve sonuç çoğu hasta için tatmin edicidir. Açık ameliyata nazaran daha az kesi içerdiği ve daha kısa iyileşme süresi içerdiği için tercih edilir. İyileşme süresi diz probleminin ciddiyetine ve prosedürün karmaşıklığına bağlı olarak değişir.

Artroskopik Diz Ameliyatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Artroskopik diz ameliyatını önermeden önce doktor zaten rahatsızlığı teşhis etmiş olabilir veya artroskopiyi tanı bulmak için uygulayabilir. Her iki durumda da artroskopi, doktorların diz ağrısının sebebini doğrulamaları ve sorunu tedavi etmeleri için yararlı bir yoldur.

Artroskopik cerrahi yırtık ön veya arka çapraz bağlar, yırtık menisküs, kayan kıkırdak ve kemik parçaları, kronik eklem ağrısı ve sertliği, kırık diz kemikleri ve boşaltılması gereken bir sıvı birikiminin tedavisinde uygulanır.

Artroskopik Diz Ameliyatı Öncesi

Ameliyattan önce hastaların aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları bırakması gerekebilir. Ayrıca ameliyattan altı ila on iki saat öncesinden itibaren herhangi bir şey tüketilmemesi gerekir. Doktor ameliyat öncesi hastasını bu konularda bilgilendirir. Bazı durumlarda doktor ameliyattan sonra yaşanan herhangi bir rahatsızlık için ağrı kesici ilaç verebilir.

Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12