Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Obezite Cerrahisi
Obezite Cerrahisi
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun
Hakkımızda

Hakkımızda

Kordon Obezite Merkezi olarak 2015 yılında İzmir’de hizmet vermeye başladık. Türkiye’de obezite konusunda ilk uzmanlaşan cerrahi merkezlerden biriyiz. Toplamda yaklaşık 7000 hastaya obezite cerrahisi uyguladık. Gerek uygulanan cerrahi sayısı gerekse Dünya ortalamasının çok üzerindeki başarı oranıyla Avrupa’nın sayılı obezite merkezlerinden biri haline geldik. 2019 yılı itibariyle de yurtdışından gelen genel cerrahlara laparoskopik cerrahi eğitimi vermeye başladık. Her biri kendi alanında uzman ve obezite konusunda tecrübe sahibi yaklaşık 25 kişilik bir ekip ile çalışmaktayız. Hastalarımız, ameliyata hazırlık sürecinden ameliyattan 1 yıl sonrasına kadar her aşamada titizlikle değerlendirilip takip edilir.

Hizmetlerimiz
 • Tüp Mide Ameliyatı

  TÜP MIDE AMELIYATI NEDIR? Tüp mide ameliyatı, en sık uygulanan mide küçültme cerrahi girişimi olarak bilinmekte ve günümüzde mide küçültmenin en etkili yöntemlerinden birini oluşturmaktadır. Tüp mide ameliyatı; midenin uzun ince bir şekle sokularak %80’lik bölümünün cerrahi olarak çıkarılmasına dayanmaktadır. Tüp mide ameliyatı sırasında, kapalı ameliyat yöntemi (laparoskopi) uygulanmaktadır.

  İncele
 • Gastrik Bypass

  GASTRIK BYPASS AMELIYATI NEDIR? Gastrik bypass, obezite cerrahisinde, midenin ve barsakların bir kısmının bypass edilerek kullanım dışı bırakılması anlamına gelmektedir. Gastrik bypass ile yaklaşık olarak 30-50 cc arasında bir mide bölümü hazırlanır ve ince bağırsaklara dikilir. Gastrik bypass ameliyatı ile alınan gıdanın bir kısmı, bağırsakların bir bölümü alınarak emilmeden atılmış olur. Hastalar, gastrik bypass ameliyatı sonrası hem daha çabuk doyar hem de aldıkları gıdanın yalnızca bir kısmı emilmiş olur.

  İncele
 • Diyabet Cerrahisi

  TIP 2 DIYABET TEDAVISI NEDIR? Tetkikler ve gerekli izlemeler sonucu vücudun insülin üretebildiği, ancak ya yeterli olmadığı ya da vücudun bu insülini yeteri kadar kullanamadığı tespit edilen durumlarda hastaya tip 2 diyabet teşhisi konmaktadır. Tip 2 diyabet cerrahisi, bütün diyabet vakalarının %90-%95’ini oluşturan tip 2 diyabet rahatsızlığına uygulanmaktadır. Çoğunlukla 40 yaş sonrası ortaya çıktığı için erişkin yaşta başlayan diyabet şeklinde anılmaktaydı. Ancak tip 2 diyabet, başlıca nedeni obezite olması nedeniyle, her yaşta görülebilmektedir. Ne yazık ki diyabet, kroniktir ve tip 2 diyabet tedavisi alınmazsa ilerleyicidir.

  İncele
 • Mide Balonu

  MIDE BALONU (İNTRAGASTRIK BALON) MIDE BALONU NEDIR? Mide balonu, silikondan yapılan, içi sıvı veya hava ile şişirildikten sonra küre şeklini alan bir tıbbi malzemedir. Mide balonu hacmi, 400-700 ml.’ye kadar genişlemektedir. Mide balonu işlemi kilo verdirmeye yardımcı olabilecek en kolay işlemlerden biridir. Cerrahi bir uygulama değildir. Bu açıdan mide balonu, morbid obeziteyi tedavi eden bir alternatif olarak görülmez. Bazen morbid obez tedavisinde, ameliyat öncesi kilo vermesi gereken hastalarda yardımcı olarak kullanılabilmektedir, ancak bu uygulama nadirdir. Mide balonu, diğer adıyla intragastrik balon işlemi yeni nesil bir kilo verdirme işlemidir. Balon, endoskopik yöntemle takılmakta ve mide içinde tuzlu su (serum fizyolojik) ile şişirilmektedir. Böylece balon, midede alan kaplayarak, hastanın gıda alımını azaltmasına, daha erken ve daha az gıda ile doyma hissi yaşamasına neden olmakta ve bu yolla hastanın kilo kaybı yaşamasına yardım etmektedir.

  İncele
 • Revizyon Cerrahisi

  1- REVIZYON CERRAHISI NEDIR? Obezite ameliyatlarının tamamında düşük de olsa tekrar kilo alma ihtimali vardır. Bu hastalara ikinci bir cerrahi işlem uygulanarak tekrar aldılarsa aldıkları kiloyu vermeleri, kilo vermeleri durmuşsa tekrar kilo vermenin başlaması sağlanabilir. İkincil olarak uygulanan bu işlemlerin tamamına revizyon cerrahisi denir.

  İncele
 • Ameliyatsız Obezite Tedavisi

  AMELIYATSIZ OBEZITE TEDAVISI Ameliyatsız obezite tedavisi, cerrahi bir işlem yapılmadan gerçekleştirilen obezite tedavilerinin genel adıdır. Tedavi yöntemi belirlenirken kişinin vücut kitle indeksi ve hastalık öyküsüne bakılır. Obezite alanında deneyimli doktorlarımız, sizin için en uygun tedavi yöntemini belirleyecektir. Ameliyatsız obezite tedavisi olarak en sık kullanılan yöntemler; mide botoksu ve mide balonu uygulamasıdır. İki yöntem de kendine has özelliklere ve kriterlere sahiptir.

  İncele
Obezite Cerrahisi Doktorlarımız
Doç. Dr. Cemal KARA Obezite ve Diyabet Cerrahisi
Görüntüle
Op. Dr. Türker KARABUĞA Obezite ve Diyabet Cerrahisi
Görüntüle
Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12