Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Göz altı ışık dolgusu cilt inceliğinin neden olduğu koyu halkaları, göz çukurluklarını ve kaz ayakları gibi sorunları tedavi etmek için kullanılan bir dolgu tekniğidir. Göz altında ortaya çıkan bu sorunlar kısmen genetiktir ve yaşam tarzı, diyet, alerji ve yaşlanma gibi faktörler görünümlerini daha da kötüleştirebilir. Göz altı ışık dolgusu cerrahi yöntemlere başvurmadan göz altındaki koyu halkaların görünümünü iyileştirme vaadi verdiği için günümüzde popüler bir prosedür haline gelmiştir. İşlem sonrası hastalar genellikle görünümlerinden memnun olurlar ve daha yenilenmiş, enerjik ve genç hissederler.

Koyu halkaların görünümünde kötüleşme veya gölgelenme kişileri estetik açıdan iyileşme arayışına sokan sık görülen bir sorundur. Gözlerin altında bulunan yağ bezeleri yaş ilerledikçe yerçekiminin etkisiyle aşağı doğru sarkarlar ve küçülürler. Göz çevresi cildinin vücuttaki en ince kısmı olması nedeniyle bu durum hızla görülebilir hale gelir ve kişi için rahatsız edici bir duruma dönüşebilir. Göz altı ışık dolgusu bağ dokusunun zayıf olduğu cildin ince bölgelerinde kemik üzerinde uygulanarak görünümü iyileştirir.

Göz Altı Işık Dolgusu için İyi Bir Aday Kimdir?

Yaş ilerledikçe yüzdeki yağ bezleri küçüldükçe göz altı alanı yanaktan ayrılır ve içe doğru çöker. Bu durum zamanda bazı kişilerde genetik nedenlerle ya da yüzün doğal şekli nedeniyle ortaya çıkabilir. Göz altı bölgesi ile üst yanak arasında yumuşak bir geçiş oluşturmak için dolgu maddelerine başvurulur.

Göz kapağı cildinin ve göz etrafındaki bölgelerin vücudun en hassas noktaları olduğunu bilmek önemlidir ve göz altı ışık dolgusu her hasta için ideal olmayabilir. Gözlerin altındaki koyu halkalar birkaç farklı nedenden kaynaklanıyor olabilir. Koyu halkalar pigment veya vasküler sorunlardan kaynaklanıyorsa dolgu maddesi sorunu çözmekte yeterli olmayabilir, farklı tedavi yöntemlerine başvurulabilir. Gözler etrafındaki hassas ve karmaşık anatomi nedeniyle işlemin sağlıklı ve etkili bir şekilde tamamlanması için gereken özel bilgiye ve teknik deneyime sahip bir uzman tarafından gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

Göz Altı Işık Dolgusuna Hangi Şikayetlerin Tedavisinde Başvurulur?

Göz altı ışık dolgusu göz kapağı derisinde yaşla birlikte görülen kalınlık kaybı, yanakta sarkma ve altta yatan kemiğin daha belirgin hale gelmesine neden olan yanak bölgesinde incelme gibi faktörlerin ortaya çıkardığı göz altında oluşan çukurluklar, göz çevresindeki, eldeki ve boyundaki kırışıklıklar ve boynundaki çizgiler gibi sorunların tedavisinde kullanılan kesi içmeyen bir prosedürdür.

Sık Sorulan Sorular
1
Göz Altı Işık Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer? Riskleri Var Mıdır?

Göz altı ışık dolgusu sonrası doğal görünüme hemen kavuşulur. Yüz anatomisini tam olarak anlamak, dolgu maddelerinin en doğal sonuçları vermesi için nereye yerleştirilmesi gerektiğinin anlaşılmasında oldukça önemlidir. İşlem doğal olmayan “fazla abartılmış” bir görünüm yaratabilir, kişi için rahatsız edici olabilir. Bu nedenle mutlaka alanında tecrübeli bir uzman tarafından uygulanmalıdır. Göz altı ışık dolgusu işlemi yaklaşık 15 ila 20 dakika sürer. Göz altı ışık dolgusu bir süre sonra erir ve işlemin tekrar edilmesi gerekir. İşlemin uygulanacağı bölgeye bağlı olarak tekrar edilme sıklığı değişebilir ancak bu süre ortalama 15 ila 18 aydır.

2
Göz Altı Işık Dolgusu İçin En Uygun Yaş Nedir?

Göz altı ışık dolgusu için bir yaş sınırlaması olmasa da kişinin yaşlanma biçimine ve kişisel tercihlerine bağlıdır. Ancak çok geç kalınmamış bir tedavide çok küçük miktarlarda dolgu maddesi enjekte edilerek yüzün doğal görünümün korunmasına yardımcı olunabilir. Zaman ilerledikçe işlem kısmen zorlaşır ve daha büyük dolgu miktarlarına ihtiyaç duyulacaktır.

3
Göz Altı Işık Dolgusu Ağrılı Bir İşlem Midir?

Göz altı ışık dolguları anestetik madde içerir bu nedenle hasta göz altlarında ufak bir basınç haricinde herhangi bir ağrı hissetmez. İşlemden önce bölgeye lokal anestetik krem ​​uygulanır böylece prosedür hasta için daha da yumuşak bir süreç haline gelir.

Kulak Burun Boğaz Doktorlarımız
Op. Dr. Can Ercan Kulak Burun Boğaz
Görüntüle
Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12