Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Dolgu
Dolgu
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Dolgu birçok farklı uygulamasıyla medikal estetik alanında en çok uygulanan yöntemlerden birisidir. Bu işlemlerde ana dolgu maddesi olarak hyaluronik asit kullanılır. Hyaluronik asit ve vücudun doğal olarak üretemediği maddeler tıbbi estetik kapsamında geliştirilen ince iğneler kullanılarak sorunlu bölgeye enjekte edilir. İşlemin herhangi bir yan etkisi yoktur, vücutta kimyasal reaksiyonlara neden olmaz.

Yaşlanma karşıtı bu dolgular özellikle yüzdeki ince çizgileri ve boyun bölgesindeki kırışıklıkları ortadan kaldırarak, dudakları yeniden şekillendirerek ya da elmacık kemiklere uygulanarak yüzün estetik görünümü iyileştirmeyi amaçlar. Her ne kadar mevcut prosedürler genel olarak kadınlara yönelik olsa da erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

Dolgu Prosedürlerine Ne Zaman Başvurulmalıdır? Ne Kadar Sürer?

Dolgu prosedürleri oldukça geniş seçeneklere sahiptir. Tüm yüze ilişkin estetik işlemler kapsamlı ve ayrıntılı bir şekilde gerçekleştirilir. Kaşlar arasındaki çizgiler ve kaz ayakları listenin başında gelir çünkü zaman geçtikçe bu çizgiler yüz estetiğini daha belirgin biçimde deforme eder. Bu çizgilerin yoğunluğunu ortadan kaldırmak için genellikle tek bir seans yeterlidir. Dolgu işlemleri ayrıca alın ve boyun çizgileri ve dekolte bölgesine de uygulanmaktadır. Yüzdeki renk tonu farklılıkları da dolgu prosedürleri ile iyileştirilebilir. Ciltteki renk geçişleri bir tonda bir araya getirilerek estetik ve sağlıklı bir görünüm sağlanır.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu çok sayıda estetik talebin hızlı ve etkili bir şekilde karşılanabilmesi için uygulanır. İlk talep dudaklarını doğal bir şekilde kalınlaştırmak isteyen hastalardan gelmektedir. Yüzlerine ve yanaklarına göre aşırı ince dudaklara sahip kişiler yüz oranlarını düzeltmek için bu tedaviden yararlanabilirler. Dudak şekillendirme dudak dolgusu prosedürlerinin bir başka uzantısıdır. Yüzün estetiğine dudaklar yeniden şekillendirilip kalıcı hale getirilerek ulaşılır.

Dudakların daha dolgun ve yüz özelliklerine uygun olmasını amaçlayan dolgu uygulaması günümüzde oldukça popülerdir, blok anestezi altında yapılan tüm bu işlemler ağrısız, pratik ve sağlıklıdır. İşlem sonrası yalnızca rutin kontroller yapılır, biraz dinlendikten sonra kişiler sosyal ve çalışma yaşamlarına geri dönebilirler.

Göz Altı Dolgusu

Göz altı dolguları yüzlerindeki yorgun ifadelerden kurtulmak isteyen hem kadınlar hem erkekler için ideal bir yöntemdir. Cilde tamamen doğal görünen bir canlılık ve enerji verilir. Özellikle 30 yaşından sonra göze çarpan koyu göz halkaları dolgu uygulamalarından hemen sonra ortadan kalkar.

Göz altı dolgusunda hyaluronik asit ince iğneler kullanılarak steril bir ortamda yüze enjekte edilir. Aynı zamanda çok sayıda farklı protein ve aminoasit içeren dolgular yüz üzerinde olumlu etkilere sahiptir, herhangi bir yan etkisi bulunmaz.

Oldukça pratik bir uygulama olan göz altı dolgusu yaklaşık 30 dakikada tamamlanır. İşlemden sonra cildi yatıştırmak için özel losyonlar uygulanır. Göz altı torbalarını ve koyu halkaları ortadan kaldırmak için son derece uygun olan bu yönteme hem fonsiyonel hem de estetik beklentileri karşılamak için sıklıkla başvurulmaktadır.

Yüz Dolgusu

Yüz dolgusu dudak, burun, alın ve yanaklardan oluşan yüzün orta kısmında istenmeyen çizgileri hedef alan yeni bir işlemdir. 1,5 yıl gibi uzun bir süre yüz dolgusu kalıcıdır, işlemin etkisi kaybolduktan sonra ise prosedürü tekrarlamanın herhangi bir dezavantajı yoktur.

Sık Sorulan Sorular
1
Dolgu Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Dolgu prosedürleri tüm yüzeysel ve derin kırışıklıklar dahil olmak üzere çok sayıda estetik problemi çözmek için aktif olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir, sürecin ne kadar süreceği kişinin durumuna ve isteklerine göre değişiklik gösterir. Bazı derin cilt izleri için tek bir seans yeterli olmayabilir ancak dolgu işlemlerinin neredeyse tamamı tek bir oturumda tamamlanabilir. Seans sayıları ve süreleri hakkında kapsamlı bilgi ilk görüşmeden sonra uzman tarafından paylaşılacaktır. Dolgu prosedürleri mutlaka bilgi ve tecrübeye sahip uzmanlar tarafından hijyenik bir ortamda uygulanmalıdır. Aksi takdirde kişiler memnun kalmayacakları doğal olmayan sonuçlarla karşılaşabilirler. Operasyonu gerçekleştiren uzmanlar operasyon sonrası dikkat edilmesi gereken noktaları hastalara kişisel olarak bildirir.

Kulak Burun Boğaz Doktorlarımız
Op. Dr. Can Ercan Kulak Burun Boğaz
Görüntüle
Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12