Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Burun Estetiği Ameliyatı (Rinoplasti)
Burun Estetiği Ameliyatı (Rinoplasti)
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Burun estetiği, tüm yüz mimarisini göz önünde bulundurarak burnun işlevselliğine zarar vermeden hastanın isteği doğrultusunda burnu revize etmeyi amaçlar. Rinoplasti tipik olarak aşırı büyük veya küçük, çarpık veya yüzün geri kalanıyla uyumsuz olan bir burnun görünümünü iyileştirmek için yapılır. Burun estetiği hastanın estetik kaygılarını giderme amacının yanı sıra burnun fonksiyonel işlevlerini iyileştirmek için de yapılabilir.

Burun estetiğinin hedefleri daha iyi nefes almanın yanı sıra görünümü iyileştirmeyi de içeriyorsa işlem burun ucunun ya da burun deliklerinin yeniden şekillendirilmesini ve burnun yeniden boyutlandırılmasını içerebilir. Burun estetiğinin psikolojik etkisi kişi için oldukça önemli olabilir.

Rinoplasti Ne İçerir?

Rinoplasti öncesinde cerrah hastanın operasyonun risklerini ve faydalarını tam olarak anlamasını sağlamalıdır. Burun hassas kıkırdak ve kemikten oluşan oldukça küçük ve karmaşık bir yapıdır. Yapının bir kısmındaki küçük bir değişiklik, burnun geri kalanını etkiler. Bu nedenle rinoplastide doğal ve işlevsel bir sonuç elde etmek için cerrahın deneyimi ve bilgisi oldukça önemlidir. İşlem genellikle iki saat kadar sürse de karmaşık vakalar daha uzun sürebilir.

Açık Rinoplasti

Açık teknikte cerrah burun delikleri arasında küçük bir kesi yapar ve burnun dış derisini yukarı doğru sıyırır. Bu cerrahın burun iskeletine açıkça müdahale etmesini ve şekillendirmesini sağlar. Cerrah kemik ve kıkırdak yapısını yeniden oluşturur. Kesilerin burun derisi üzerindeki doğal kırışıklıklar üzerinde yapılması nedeniyle dikiş izleri hemen hemen fark edilmeyecek kadar küçüktür. Kapalı burun ameliyatına kıyasla daha az hassasiyet gerektirir.

Kapalı Rinoplasti

Kapalı Rinoplasti teknikte ise tüm kesiler burun iç duvarlarında yapılır, kemiğe ve kıkırdağa erişim sınırlı dar açıklıklar sayesinde gerçekleşir. Ancak burnun dış derisinde görünür bir iz bırakmaz ve açık tekniğe kıyasla daha kısa süren bir operasyondur. Kanama riski azdır ve hasta günlük yaşamına daha hızlı döner. Günümüzde pek çok prosedür kapalı teknikle yapılabilirken daha karmaşık durumlarda açık tekniğin kullanılması gerekebilir.

Kapalı yöntemde uygulanan teknik Let Down dediğimiz koruyucu tekniktir.

  • Let Down tekniği hastanın burun sırtı bağları dokuları korunarak uygulanan bir yöntemdir.

Her iki yöntemin birleşmesi oldukça hızlı, iyileşme komplikasyon oranlarının azalması şeklinde bize katkı sağlamıştır. Burun içerisindeki problemlere bağlı olarak tamponsuz operasyon uygulayabilmekteyiz. Tampon kullandığımız vakalarda silikon oluklu nefes alabilen teknolojik ürünleri tercih etmekteyiz. Burna yerleştirilmesi ve çıkarılması en kolay ürünlerdir.

Kulak Burun Boğaz Doktorlarımız
Op. Dr. Can Ercan Kulak Burun Boğaz
Görüntüle
Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12