Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Kulak Burun Boğaz
Kulak Burun Boğaz
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun
Hakkımızda

Hakkımızda

2004 yılında Alsancak’ta hizmet vermeye başlayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi, değerli hastalarının desteği ve güveniyle büyüyerek 2007 yılında Çiğli’de ikinci şubesini açtı. 2011 yılında ise Alsancak ve Çiğli şubelerini birleştirerek 6 katlı yeni hizmet binasında, Kordon Cerrahi Tıp Merkezi olarak hizmet vermeye başladı. Bünyesinde bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum, Genel Cerrahi, Üroloji ve KBB kliniklerinde uzman hekim kadrosuyla İzmir’in en çok tercih edilen sağlık kuruluşu olarak büyümeye devam etmektedir.

İzmir genelinde yaklaşık 2000’e yakın Estetik Burun Ameliyatı (Kapalı Rinoplasti) uygulayan ekibimiz, hastalarımızın ameliyat öncesi hazırlık sürecinden başlayarak ameliyattan sonraki 1 yıllık süreci kapsayacak şekilde her aşamayı titizlikle takip etmekten ve destek olmaktan büyük mutluluk duyar.

Deneyim ve tecrübenin sağlık ve estetikle buluşma noktası Kordon Cerrahi Tıp Merkezi’nde sunduğumuz güler yüzlü hizmet ve müşteri memnuniyetini esas alan yaklaşımımızla, yüksek kalite standartlarını koruyarak hizmet vermek önceliğimizdir.

Kordon Cerrahi Tıp Merkezi’nin teknolojik donanımlara sahip ameliyathanesi, rahatınız ve konforunuz düşünülerek tasarlanan odaları ve alanında uzman ekibiyle ile emin ellerdesiniz.

Hizmetlerimiz
 • Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

  Rinoplasti, burnun anatomisinin yüz ve vücudun diğer bölgelerine kıyasla daha karmaşık ve küçük olması sebebiyle tüm estetik cerrahi operasyonlar içinde en karmaşık ve zorlayıcı ameliyatlardandır. Diğer estetik operasyonlara kıyasla rinoplastide revizyon oranı oldukça yüksektir. Alanında uzman bir cerrahın ellerinde bile işlem sonrası burnun dış şeklinde bozukluklar veya solunum güçlüğü oluşabilir. Ameliyat sırasındaki milimetrik hatalar bile estetik deformasyonlara ve fonksiyonel problemlere neden olabilir. Cerrah olması gerekenden daha çok veya daha az doku çıkardığında ikinci bir cerrahi işlem yapılması gerekebilir. Revizyon burun estetiği, ilk yapılan rinoplastiden daha karmaşık ve zordur. Revizyon ameliyatlarında cerrahın deneyimi daha da önemli hale gelir, daha fazla deneyim, bilgi ve beceri gerektirir.

  İncele
 • Burun Estetiği Ameliyatı (Rinoplasti)

  Burun estetiği, tüm yüz mimarisini göz önünde bulundurarak burnun işlevselliğine zarar vermeden hastanın isteği doğrultusunda burnu revize etmeyi amaçlar. Rinoplasti tipik olarak aşırı büyük veya küçük, çarpık veya yüzün geri kalanıyla uyumsuz olan bir burnun görünümünü iyileştirmek için yapılır. Burun estetiği hastanın estetik kaygılarını giderme amacının yanı sıra burnun fonksiyonel işlevlerini iyileştirmek için de yapılabilir. Burun estetiğinin hedefleri daha iyi nefes almanın yanı sıra görünümü iyileştirmeyi de içeriyorsa işlem burun ucunun ya da burun deliklerinin yeniden şekillendirilmesini ve burnun yeniden boyutlandırılmasını içerebilir. Burun estetiğinin psikolojik etkisi kişi için oldukça önemli olabilir.

  İncele
 • Otoplasti (İple Kepçe Kulak Operasyonu)

  Otoplasti olarak da bilinen kepçe kulak ameliyatı kulağın şeklini, konumunu veya boyutunu iyileştirmek için uygulanan cerrahi bir prosedürdür. Doğumda kulak yapısında mevcut olan ya da gün geçtikçe belirgin hale gelen bir kusur otoplasti ile düzeltilebilir. Bu işlem aynı zamanda yaralanmaların neden olduğu şekilsiz kulakları da tedavi edebilir. Otoplasti kulaklara ve yüze orantı kazandırırken doğal bir görünüm amaçlar. Küçük deformasyonların düzeltilmesi bile benlik saygısı üzerinde derin etkilere neden olabilir. Normalden farklı kulaklar kişiyi ya da çocuğunu rahatsız ediyorsa kepçe kulak ameliyatını düşünebilirler.

  İncele
 • Geniz Eti ve Bademcik Ameliyatı

  Geniz eti ve bademcikler bağışıklık sisteminin bir parçasıdır, lenf bezlerine benzerler. Geniz eti kolayca görülmez, burun boşluğunun üst kısmında bulunur. Bademcikler ise boğazın arkasındadır, kişinin ağzını geniş açtığında boğazının her iki tarafında gördüğü iki yuvarlak doku topağıdır. Bademcikler ve geniz eti vücudun mikroplarla savaşmasına yardımcı olur. Ancak birçok çocukta bezler kendiliğinden büyür ve iltihaplı hale gelebilir. Bu durumda doktor bademcikleri çıkarmanın, bademciklerin ve geniz etinin neden olabileceği hastalıklarla savaşmaktan daha faydalı olacağına karar verebilir.

  İncele
 • Uykuda Solunum Bozuklukları Ve Horlama

  Uykuda solunum bozuklukları, sadece uyku sırasında anormal nefes alma ile karakterize edilen bir dizi rahatsızlığı kapsar. Çoğu zaman bu durum üst solunum yollarının daralması veya tıkanması ile ilişkilidir. En yaygın uykuya bağlı solunum bozuklukları horlama ve uyku apnesidir. Uykuda solunum bozukluğu olan kişi böyle bir rahatsızlığı olduğunu bilen son kişi olabilir. Uyku kasları dinlendirir, onarır, kişinin düşüncelerini ve hatıralarını düzenler. Bu nedenle, uykusunu alamayan kişiler hem fiziksel hem de zihinsel olarak oldukça yorgun hissederler. Birçok çalışma, uyku yoksunluğunun problem çözme kabiliyetinde, kişinin dikkatinde ve reflekslerinde azalmaya neden olduğunu göstermektedir.

  İncele
 • Endoskopik Sinüs Cerrahisi

  Endoskopik sinüs cerrahisi, sinüslerin doğal boşaltım yollarını açarak işlevlerini iyileştirmek için tasarlanmış bir prosedürdür. Kronik sinüzitte burun salgıları sinüslerde sıkışıp kalarak enfeksiyona neden olurlar ve bu nedenle yeterince boşaltım yapamazlar. Ameliyatın amacı sinüslerin drenaj yollarını tıkayan ince kemik ve mukozaları dikkatlice çıkarmaktır. Endoskopik sinüs cerrahisinde operasyon küçük fiberoptik teleskoplar kullanılarak yapılır. Bu, işlemin vücutta herhangi bir kesiye gerek duyulmadan burun deliklerinden girilerek gerçekleştirildiği anlamına gelir. Endoskopik sinüs cerrahisi genellikle ayakta tedavi prosedürüdür, hasta aynı gün içinde taburcu edilir.

  İncele
 • Baş – Boyun Cerrahisi

  Baş boyun cerrahisi kulak burun boğazın yanı sıra baş ve boyun bölgesinde yer alan tiroid, paratiroid bezi, gırtlak ve kıkırdaklar ile diğer dokularda oluşan şişlik, kist, tümör, iltihapların tedavisi ile ilgilenir. Baş boyun cerrahları genellikle işitme ve denge bozuklukları ile koku ve tat alma gibi duyuları etkileyen durumları tedavi ederler. Ayrıca hastaların sesini, nefes almasını ve yutkunmasını etkileyen baş ve boyun kanserlerinin cerrahi operasyonlarını da gerçekleştirirler. Baş ve boyun tedavisi ve cerrahisi konusunda eğitim almış kulak burun boğaz uzmanlarının onkoloji konusunda derinlemesine bilgi sahibi olması beklenir. Baş veya boyun bölgesinde iyi huylu tümörlere ya da kanserli dokulara sahip hastaların çoğu zaman ameliyat olması gerekir. Bu operasyon birçok farklı yöntem kullanılarak yapılabilir.

  İncele
 • Septum Deviasyonu (Burun Kemik Eğriliği)

  Burun septumu, burun boşluğunu ortadan ikiye bölen bir duvardır. Septumun ön kısmı kıkırdaktan, arka kısmı ise kemikten oluşmuştur. İdeal koşullarda septumun orta hatta bulunması, sağ ve sol burun boşluklarının da eşit genişlikte olması gerekir. Ancak çoğu kişide septum tam olarak orta hatta değildir, hafif eğrilikler vardır. Bu tür hafif eğrlikler herhangi bir şikayete neden olmaz. Septumun tamamı veya bir parçasının belirgin eğri olup orta hattan kayması ve solunumu etkiler duruma gelmesi hastalık olarak tanımlanır.. Deviasyon ne kadar fazlaysa burun tıkanıklığı da o kadar fazla olmaktadır.. Burun içi boru gibi bir boşluk olmayıp her iki tarafta üçer adet konka adı verilen etler de bulunur. Septumdaki eğrilikle birlikte konkalarda büyüme ve şişlik yani hipertrofi olursa burun tıkanıklığı daha belirgin hale gelir.

  İncele
 • Alerjik Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

  Alerjik semptomlarI, bağışıklık sistemi vücuda giren alerjik bir maddeye istenmeyen bir istilacıymış gibi tepki verdiğinde ortaya çıkar. Bağışıklık sistemi aynı alerjik madde vücuda daha sonra girdiğinde onu tanıyabilen özel antikorlar üretir. Daha çok ilkbahar mevsiminde görülmesine rağmen bazı alerjiler yıl boyunca devam edebilir. Bu durum kişinin sadece beden sağlığını değil zihin sağlığını da olumsuz yönde etkiler. Alerji semptomları genellikle hapşırma, burun akıntısı veya kaşıntılı sulu gözler olarak düşünülür. Ancak bu semptomlar uzun sürdüğünde kronik kulak, burun ve boğaz rahatsızlıklarına yol açabilir. Kişinin hava veya ağız yoluyla ya da dokunarak maruz kaldığı alerjenler, alerjik reaksiyonu tetikler. Alerjiler çok genç yaşta ortaya çıkabilirler ya da yetişkinlikte yeniden ortaya çıkmak üzere çocuklukta yok olabilirler.

  İncele
 • Larengoloji (Ses Hastalıkları)

  Larengoloji soluk borusunun üst kısmında yer alan gırtlağın yaralanmaları ve hastalıklarıyla ilgilenen tıp dalıdır. Gırtlak ses tellerini içinde barındırır ve ses üretimi ile yutkunmadan sorumludur. Solunum yollarında kritik bir rol oynar. Sesin yanlış kullanımı nedeniyle ses tellerinin normalden fazla gerilmesi veya farklı sebepler ile yaralanması gırtlak rahatsızlıklarına neden olabilir. Ses tellerinin ve gırtlağın tedavisi vakanın durumuna, hastanın yaşına ya da mesleğine bağlı olarak değişir, oldukça bireyseldir. Doktor kişisel bir tedavi planı oluşturmak için bu faktörleri dikkate alır.

  İncele
 • Otoloji ve Nörootoloji (Kulak Hastalıkları ve Ameliyatları)

  Otoloji ve nörootoloji işitme kaybı, kulak enfeksiyonları, denge bozuklukları ve kulak tümörleri de dahil olmak üzere tüm işitme yolu sorunlarının çözümüyle uğraşır. Cerrahlar çoğu zaman farklı uzmanlık alanlarıyla birlikte çalışırlar ve mikrocerrahi, plastik cerrahi, implante edilebilir işitme cihazları gibi birçok farklı teknik ve cihaz kullanırlar. Nörootolojik belirtilere sahip hastalar günlük hayatlarında işitme kaybı, kulak çınlaması, denge ve baş dönmesi ile mücadele ederken bu durum yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürebilir. Bu rahatsızlıklar tedavi edilmezse depresyona, endişeye neden olabilir ve zamanla daha ciddi tıbbi durumlara yol açabilir.

  İncele
 • Kulak Zarı Onarımı (Timpanoplasti) Ameliyatı

  Timpanoplasti, işitmenin iyileşmesine yardımcı olmak için kulak zarının onarımını içeren cerrahi bir prosedürdür. Bu prosedür gerektiğinde kulak zarının arkasındaki orta kulak kemiklerin onarımını veya yeniden yapılandırılmasını da içerebilir. Kulak zarı dış kulak ile orta kulak arasında ses dalgaları çarptığında titreyen ince bir zardır. Tekrarlayan kulak enfeksiyonları, cerrahi işlemler veya travmalar kulak zarına veya orta kulak kemiklerine zarar verebilir. Bu hasar işitme kaybına ve kulak iltihabı riskinin artmasına neden olur.

  İncele
 • Tonsillektomi, Adenoidektomi ve Kulak Tüpü Takılması

  Bu ameliyatların üçünün bir anlatılmasının ve yapılmasının önemi birbiri ile bağlantılı nedenler ve problemlerden kaynaklanmasıdır. Tonsillektomi; ağız içerisinde her iki bademciğin alınması olarak tanımlanır. Bademcik ameliyatı kulak burun boğaz ameliyatlarının önemli bir bölümünü oluşturur. Sanıldığı kadar kolay, basit bir ameliyat değildir. 3 yaşından sonra enfeksiyon sıklığı ve büyüklüğüne bağlı olarak ameliyat kararı alınabilir. Ayrıca geniz bölgesinde oluşan geniz eti de bu hastalarda çoğu kez eşlik eder. Bu problemler kulak sıvısının birikimine de yol açar dolayısıya bu ameliyat adenoidektomi ve kulağa tüp tatbiki aynı anda yapılabilir.

  İncele
 • Dolgu

  Dolgu birçok farklı uygulamasıyla medikal estetik alanında en çok uygulanan yöntemlerden birisidir. Bu işlemlerde ana dolgu maddesi olarak hyaluronik asit kullanılır. Hyaluronik asit ve vücudun doğal olarak üretemediği maddeler tıbbi estetik kapsamında geliştirilen ince iğneler kullanılarak sorunlu bölgeye enjekte edilir. İşlemin herhangi bir yan etkisi yoktur, vücutta kimyasal reaksiyonlara neden olmaz. Yaşlanma karşıtı bu dolgular özellikle yüzdeki ince çizgileri ve boyun bölgesindeki kırışıklıkları ortadan kaldırarak, dudakları yeniden şekillendirerek ya da elmacık kemiklere uygulanarak yüzün estetik görünümü iyileştirmeyi amaçlar. Her ne kadar mevcut prosedürler genel olarak kadınlara yönelik olsa da erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

  İncele
 • Burun Dolgusu

  Burun dolgusu burnu yeniden şekillendirebilmek için hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi kullanır. Bu işlem kişinin burnunu daha küçük ya da daha dik olmasını sağlamaz ancak alanında uzman bir cerrah tarafından yapıldığında bazı burunların daha küçük görünmesini ve burun köprüsü görünümünün hafifletilmesine yardımcı olur. Burun dolgusu herhangi bir nedenle rinoplastinin mümkün olmadığı ya da önceden uygulanan rinoplastinin neden olduğu kusurları iyileştirmek isteyen hastalar için iyi bir seçenektir. Kişinin burnunda bir yumru olduğunda şişin etrafındaki alan doldurularak düz bir burun görünümü oluşturulabilir. Benzer şekilde burun ucunda sarkma varsa burun dolgusu ile bu görünüm rinoplastiye gerek duyulmadan iyileştirilebilir.

  İncele
 • Göz Altı Işık Dolgusu

  Göz altı ışık dolgusu cilt inceliğinin neden olduğu koyu halkaları, göz çukurluklarını ve kaz ayakları gibi sorunları tedavi etmek için kullanılan bir dolgu tekniğidir. Göz altında ortaya çıkan bu sorunlar kısmen genetiktir ve yaşam tarzı, diyet, alerji ve yaşlanma gibi faktörler görünümlerini daha da kötüleştirebilir. Göz altı ışık dolgusu cerrahi yöntemlere başvurmadan göz altındaki koyu halkaların görünümünü iyileştirme vaadi verdiği için günümüzde popüler bir prosedür haline gelmiştir. İşlem sonrası hastalar genellikle görünümlerinden memnun olurlar ve daha yenilenmiş, enerjik ve genç hissederler.

  İncele
 • Maksillofasial Cerrahisi

  Maksillofasial cerrahisi yüz, ağız, diş, çene ve boyundaki doğuştan veya edinilmiş hastalıkları ve deformasyonları teşhis ve tedavi eder. Cerrahlar baş ve boynun sert ve yumuşak dokularına ilişkin sorunların tedavisine odaklanırlar. Örneğin sinüslerin daha iyi çalışmasını sağlamak, bu bölgelerdeki kırık kemikleri yeniden yapılandırmak veya yarık damak gibi doğum kusurlarının görünümünü iyileştirmek için çeşitli prosedürler uygularlar. Cerrahlar yenidoğan bebeklerden yaşlılara kadar her yaştan hastayı tedavi eder. Yarık damak ve dudak da dahil olmak üzere kafataslarında veya yüzlerinde deforme ile doğmuş çocukların, kaza gibi bir travma ardından oluşan sorunların ya da ağız kanseri veya kafa ve boyun tümörlerinin tedavisinde maksillofasial cerrahisinden faydalanılır.

  İncele
Kulak Burun Boğaz Doktorlarımız
Op. Dr. Can Ercan Kulak Burun Boğaz
Görüntüle
Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12