Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Saç Ekimi
Saç Ekimi
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Saç Ekimi Nedir?

Kellik özellikle erkekleri etkileyen önemli bir estetik sorundur. Kadınlarda erkek tipi kellik nadir görülse de saç seyrelmesi şeklinde dökülmeler olabilmektedir. Saç ekimi kellik veya aşırı seyreklik olan bölgelere bölgelere kişinin başka bir yerinden, ki bu sıklıkla ense bölgesidir, alınan kıl köklerinin taşınması işlemidir.

sac-ekimi-5-768x378.jpg

Saç ekimi nasıl yapılır? Süreç nasıl ilerler?

FUT (Follicular Unit Transfer), FUE (Follicular Unit Extraction) ve DHI (Direct Hair Implantation) olmak üzere üç çeşit saç ekim yöntemi mevcuttur. Günümüzde en sık kullanılan yöntem FUE tekniğidir. FUT yönteminde saçın alındığı alan cerrahi olarak kesi yapılması gerekmekte ve sonrasında kesiye dikiş de atıldığı için ense bölgesinde yara izi oluşmaktadır. FUE yönteminde özel bir motor aracılığyla ense bölgesinden kıl kökleri alınmakta ve sonrasında alıcı alana açılan kanallara ekim yapılmaktadır. DHI yöntemi aslında FUE yönteminin bir varyasyonu olup alınan kıl kökleri özel bir kalem vasıtasıyla hemen ekilmektedir ve FUE yönteminde hem alıcı hem de verici alanın traşlanması gerekirken DHI yönteminde sadece verici alanın traşlanması yeterlidir. Ancak DHI yönteminde ekilebilen kök sayısı daha az olmaktadır. DHI yöntemi daha çok ciddi saç seyrelmesi yaşayan kadınlarda tercih edilmektedir. Ekim sonrası 24 ila 72 saat içinde ekimi gerçekleştiren ekip tarafından ilk yıkaması yapılacak ve ardından her gün yıkama devam ettirilerek 7-10 gün içerisinde saçlı deri kabuklardan arındırılacaktır. İlk ekilen saçların önemli bir kısmı yaklaşık 1 ayda dökülecek ve ardından zaman içerisinde yeni saç kökleri çıkacaktır. İşlem sonrası 4. – 6. aylarda ekim yapılan alanlar saç ile kaplanacaktır. Nihai şeklin oturması bir yılı bulacaktır.

Kimler Yaptırabilir?

Saç ekimi, erkek tipi kellik sorunu olanlar ile kaza veya yanık nedeniyle bölgesel kellik sorunları olan erişkin yaştaki herkese uygulanabilir. İdeal bir ekim için kişinin ense bölgesindeki saçların miktarı yeterli olmalıdır.

Sık Sorulan Sorular
1
Saç ekimi güvenli midir?

Saç ekimi steril koşulların sağlanması gereken invaziv bir işlemdir. Bu nedenle muhakkak sağlık kuruluşlarında ve doktor kontrolünde yapılması gerekmektedir.

2
Saç ekiminin riskleri nelerdir?

Enfeksiyon, doku ölümü, başarısız ekim gibi istenmeyen sonuçları olabilmektedir.

3
Saç ekimi yaptıranlar işe/ normal hayata ne zaman dönebilirler?

Saç ekimi sonrasında saçların kabuklu olduğu ilk dönemde dikkatli olunması gerekmektedir. Bu dönem yaklaşık 7-10 gün kadar sürmektedir. Kabukların geçmesiyle rahatlıkla normal hayata dönülebilinir.

4
Saç ekimi sonrası yara izleri ne zaman iyileşir?

FUE yönteminde belirgin bir iz kalmamaktadır. FUT yönteminde ense bölgesinde çizgi şeklinde yara izi kalabilmektedir.

Estetik ve Plastik Cerrahi Doktorlarımız
Op. Dr. Melike GÜNGÖR Estetik ve Plastik Cerrahi
Görüntüle
Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12