Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Meme Küçültme
Meme Küçültme
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Meme Küçültme Estetiği Nedir?

Aşırı büyük meme dokusu pek çok yönden kişleri rahatsız etmektedir. Ağırlığın etkisiyle boyun,sırt ve bel ağrıları, temas yüzeyinin artmasıyla sürekli yineleyen pişik şikayetleri fiziksel rahatsızlıkların en önemlileri olup bunların yanında psikososyal olarak da belirgin olumsuz etkiler mevcuttur. Hastalar ençok, istediği kıyafeti giyememekten, kilolu gözükmekten ve spor yapmakta zorlanmaktan şikayet etmektedirler. Bütün bu şikayetleri çözmek amacıyla memenin cerrahi olarak küçültülüp dikleştirilmesi işlemine meme küçültme denmektedir.

meme-kucultme-estetigi-2-768x289.jpg

Meme Küçültme estetiği nasıl yapılır? Süreç nasıl ilerler?

Meme küçültme ameliyatında aşırı büyük meme dokusu hastanın bedenine uygun şekilde, işlem öncesi yapılan çizimler dahilinde hem küçültülür hem de dikleştirilir. İşlem öncesi hastayla ayrıntılı görüşme ve detaylı fizik muayene esas olup bu aşamada hastanın istekleri, meme boyutu, yapısı, asimetriler ve hastanın genel durumu değerlendirilir. Ameliyat kararı alındıktan sonra hastanın yaşına ve aile öyküsüne göre ameliyat öncesi mamografi ve/veya usg çekilmelidir.

MEME KÜÇÜLTME ESTETİĞİ ÇEŞİTLERİ

Meme küçültme ameliyatı için pek çok teknik tanımlanmış olmakla birlikte en pratik sınıflama cerrahi kesi paternine göre yapılan sınıflamadır. Buna göre klinikte en sık iki patern kullanılmaktadır. Bunlar lolipop ve ters-t skarlı tekniklerdir. Tekniği belirlemede meme boyutu ve cilt yapısı çok önemli olup herkese aynı teknik kullnılmamaktadır.

Meme Küçültme Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Meme küçültme ameliyatı için öncelikle memenin gelişminin tamamlanması gerekmektedir. Bunun için ergenliğin bitmesi ve tercihen 18 yaşın doldurulması beklemelidir. Ancak yakın zamanda gebelik düşüncesi olan hastaların meme küçültme ameliyatını gebelik ve emzirme sonrasına bırakması önemlidir. Burada çok önemli bir husus da meme küçültme ameliyatı ile emzirme ilişkisidir. Tekniğe bağlı olarak değişmekle birlikte meme küçültme ameliyatında süt bezleri olabildiğince korunmakta ve genel olarak %85 olasılıkla emzirme mümkün olmaktadır.

Meme Küçültme Estetiği Ne Zaman Yapılabilir?

Meme küçültme için alt yaş sınırı genel olarak 18 olmakla birlikte üst yaş sınırı, hastanın genel sağlık durumu el verdiği sürece, tanımlanmamıştır.
meme-kucultme-estetigi-3-768x306.jpg

Sık Sorulan Sorular
1
Meme Küçültme estetiği güvenli midir?

Meme küçültme ameliyatı oldukça güvenli bir ameliyat olmakla birlikte yapılan çalışmalar göstermiştir ki meme küçültme ameliyatının meme kanseri riskini azaltıcı yönde olumlu etkileri vardır.

2
Meme Küçültme estetiğinin riskleri nelerdir?

Her cerrahi işlemde olduğu gibi yara yeri enfeksiyonu, hematom gibi bölgesel riskler düşük de olsa mevcuttur. Bunlara ek olarak çok nadir de olsa ameliyat sonrasında cilt dokusunda beslenme sorunları görülebilir ve bu nedenle hastanın tekrar ameliyat edilmesi gerekebilir.

3
Meme Küçültme estetiği yaptıranlar işe/ normal hayata ne zaman dönebilirler?

Meme küçültme sonrası hastaların kendilerine 1 hafta ayırmaları yeterli olmaktadır. /. gün normal hayata dönüş mümkün olup ağır işlerden ve ağır sporlardan 4 hafta kadar uzak durulmalıdır.

4
Meme Küçültme estetiği sonrası Yara izleri ne zaman iyileşir?

Meme küçültme sonrası yaklaşık 2-3 haftada kesi yerleri belirgin şekilde iyileşir ancak yara izlerinin solarak cilt rengine dönmesi yaklaşık 6. ay -1yıl sürmektedir.

Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12