Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Meme Dikleştirme
Meme Dikleştirme
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Meme Dikleştirme Estetiği Nedir?

Aşırı kilo verme veya gebelik sonrasında meme dokusunda sarkma görülebilir. Sarkma ile birlikte doku hacminde de kayıp yaşanabilmektedir. Meme dikleştirme ameliyatı ile hem meme başı ve çevresi olması gereken yere taşınır hem de eğer hacim kaybı da oluşmuşsa silikon protez yardımıyla dolgunluk ve hacim kazandırılır.

meme-diklestirme-estetigi-2-768x313.jpg

Meme dikleştirme estetiği nasıl yapılır? Süreç nasıl ilerler?

Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılmakta ve 1.5 -2 saat kadar sürmektedir. Bu ameliyatta meme dokusu önceden yapılan çizimler dahilinde yeniden şekillendirilmekte ve gerekirse dokunun alt kısmına silikon implant yerleştirilmektedir. Ameliyat öncesi görüşmede karar verilmesi gereken kritik nokta implant kullanılıp kullanılmayacağıdır.

MEME DİKLEŞTİRME ESTETİĞİ ÇEŞİTLERİ

Meme dokusunun durumuna göre birden fazla yöntem kullanılabilmektedir. Öncelikle kesi paterni açısından baktığımızda sadece meme başı çevresine yapılan bir kesi, ki ben tercih etmiyorum, kullanılabileceği gibi meme küçültmede de kullanılan meme başı çevresinden başlayıp aşağı düz inen lolipop kesi, yine meme başı çevresinden başlayıp aşağı düz inen ve alt kıvrımda bir miktar devam eden ters-t şekilli kesiler kullanılabilmektedir. Diğer önemli bir değişken implant kullanımı ile ilgilidir. Eğer sarkma ile birlikte hacim kaybı da varsa silikon implant kullanmak gerekmektedir. Burada kullanılan implantlar meme büyütmede kullanılan implantlar ile aynı özelliklere sahiptir.

Kimler Yaptırabilir?

Özellikle doğum ve aşırı kilo verme sonrası meme dokusunda belirgin sarkması olan kişiler bu ameliyatı düşünebilirler.

Meme Dikleştirme Estetiği Ne Zaman Yapılabilir?

Doğum sonrası bu ameliyata karar verlmişse emzirmenin bitmesi ve hatta emzirme bittikten sonra 6 ay -1 yıl kadar beklenilmesi gerekmektedir. Eğer aşırı kiloverme nedeniyle sarkma oluşmuş ve dikleştirme ameliyatı bu nedenle isteniyorsa hedef kiloya ulaşıldıktan sonra bu ameliyat düşünülmelidir.

Sık Sorulan Sorular
1
Meme dikleştirme estetiği güvenli midir?

Meme dikleştirme doğru ellerde, doğru hastada oldukça güvenlidir.

2
Meme dikleştirme estetiğinin riskleri nelerdir?

Meme dikleştirme ameliyatının kısa ve uzun dönemde ayrı ayrı riskleri bulunmaktadır. Kısa dönemde her ameliyatta görülebilen enfeksiyon, kanama, sıvı toplanması, yara yeri ayrışması gibi komplikasyonlar görülmektedir. Uzun dönemde ise silikon protez koyulmuşsa buna bağlı olarak, günümüzde nadir görülen, kapsül oluşumu ve yine enfeksiyon riski bulunmaktadır. Klinik uygulamalarda ise en sık görülen istenmeyen durum sarkmanın, özellikle memenin alt bölgesindeki cilt dokusu sarkmasının bir miktar tekrar oluşmasıdır.

3
Meme dikleştirme estetiği yaptıranlar işe/ normal hayata ne zaman dönebilirler?

Meme dikleştirme sonrası 1. haftada normal hayata dönüş mümkündür. Ağır egzersiler için 4-6 hafta beklenmelidir.

4
Meme dikleştirme estetiği sonrası yara izleri ne zaman iyileşir?

Yara izleri yaklaşık 1. aydan itibaren solmaya başlamakta ve hemen tüm estetik cerrahi ameliyatlarında olduğu gibi 6 ay ile 1 yıl arasında solarak cilt rengine dönmektedir.

Estetik ve Plastik Cerrahi Doktorlarımız
Op. Dr. Melike GÜNGÖR Estetik ve Plastik Cerrahi
Görüntüle
Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12