Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Meme Büyütme
Meme Büyütme
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Meme Büyütme Estetiği Nedir?

Meme boyutu genetik olarak veya gebelik, aşırı kilo verme gibi nedenlerle çok küçük olabilir. Meme büyütme küçük olan hacmin silikon implantlar kullanılarak büyütülme işlemidir.

gogus-buyutma-1024x239.jpg

Meme Büyütme estetiği nasıl yapılır? Süreç nasıl ilerler?

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılmakta olup işlem öncesinde yapılan hasta görüşmesinde olası meme boyutu, implant seçimi, implantın koyulacağı alan ve cerrahi kesi yerine karar verilir.

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ ÇEŞİTLERİ

Meme büyütme ameliyatını kesi yerlerine göre, implantın şekline göre ve implantın koyulduğu anatomik alana göre sınıflayabiliriz. Meme büyütme ameliyatında kesi yeri olarak sıklıkla üç lokalizasyon kullanılmaktadır. Bunlar koltukaltı, meme başı çevresi ve meme alt kısmıdır. Her kesi yerinin kendine göre artıları ve eksileri mevcut olup işlem öncesinde hastanın mevcut anatomik yapısı ve hasta ile doktor tercihleri göz önüne alınarak karar verilmektedir. İmplant seçimi beliki de en zorlu kısım olup üzerinde titizlikle üzerinde durulması gerekmektedir. İmplantlar şekil olarak yuvarlak – anatomik ( su damlası) ve dış yüzey özelliklerine göre de pürtüklü – düz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Ancak büyüklüklerine ve projeksiyonlarına göre çok sayıda alt çeşitleri bulunmaktadır. İmplant seçiminde hastanın fiziksel muayenesi, meme yapısı, hastanın istekleri ve cerrahın hedefleri önemli yer tutumaktadır. Meme büyütmede üçüncü önemli nokta imğlantın koyulduğu anatomik lokalizasyondur. Silikon implantlar meme dokusunun altına, göğüs kasının üst zarının altına, göğüs kasının altına veya bunların kombinasyonlarının alt kısmına yerleştirilebilir.

Kimler Yaptırabilir?

Küçük meme boyutunu nedeniyle psikososyal olarak olumsuz yönde etkilenme içerisinde olan ve özgüven yitimi yaşayan herkes bu ameliyatı düşünebilir.

Meme Büyütme Estetiği Ne Zaman Yapılabilir?

Meme ameliyatların pek çoğunda olduğu gibi meme dokusunun gelişimini tamamlaması gerekmektedir. Bu bağlamda hastanın 18 yaşını doldurması genel olarak yeterlidir. Mevsimsel olarak herhangi bir etkilenme söz konusu olmayıp yılın her döneminde yapılabilir.

Sık Sorulan Sorular
1
Meme büyütme estetiği güvenli midir?

Ülkemizde en sık yapılan estetik ameliyatlardan biri olan meme büyütme ameliyatı oldukça güvenlidir. İmplant koyulurken büyük oranda süt bezleri korunmakta ve gebelik döneminde süt verme çok nadiren etkilenmektedir.

2
Meme büyütme estetiğinin riskleri nelerdir?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında enfeksiyon, kanama, sıvı birikimi, yara yeri açılması ve kapsül oluşumu nadir de olsa görülebilecek komplikasyonlardır. Burada enfeksiyon ve kapsül oluşumu geç dönemde de karşımıza çıkabilmekle birlikte modern cerrahide olasılık olarak % 5 lerin altındadır.

3
Meme büyütme estetiği yaptıranlar işe/ normal hayata ne zaman dönebilirler?

Ameliyat sonrası 1. gün taburcu olunmakta ve 3-4 gün sonra duş alınabilmekte ve 7. günden itinaren normal hayata dönülebilmektedir.

4
Meme büyütme estetiği sonrası yara izleri ne zaman iyileşir?

Bu ameliyatta yara izleri ya geçiş alanlarına ya da kıvrım bölgelerine saklandığı için ciddi derecede belli olmamaktadır. Yine de erkne dönemde kırmızı renkte gözüken izler 6 aylık bir dönemde solarak cilt rengine dönmektedir.

Estetik ve Plastik Cerrahi Doktorlarımız
Op. Dr. Melike GÜNGÖR Estetik ve Plastik Cerrahi
Görüntüle
Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12