Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Liposuction
Liposuction
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Liposuction Nedir?

Liposuction, cilt altındaki fazlalık yağ dokusunun kanül adı verilen özel aletlerle çekilmesi işlemidir. Liposuction kilo verme cerrahisi olmayıp , özellikle kilo verilmesine rağmen gitmeyen inatçı yağlanma alanlarında etkilidir. Bu alanlar sıklıkla bel, karın, basen, uyluk, diz iç kısmı bölgeleri olmakla birlikte fazla yağlanmanın olduğu hemen her yerde , yüz-gıdı-kol gibi, liposuction işlemi yapılabilir.

liposuction-2-1-1024x239.jpg

Liposuction nasıl yapılır? Süreç nasıl İlerler?

Yağlanmanın olduğu bölgeye öncelikle damarların büzüşmesini sağlayan özel sıvılar verilir. Ardınan aynı bölgenin yakınına yapılan küçük bir kesiden girilerek kanül yardımı ve negatif basınç eşliğinde fazlalık yağ emilerek vücüttan uzaklaştırılır. İşlem sonrası sıkı korseler giyilmeli ve yaklaşık 4 hafta çıkarılmamalıdır. Çoğunlukla genel anestezi altında yapılan işlem sonrası 1 gün yatış yeterlidir.

LİPOSUCTİON ÇEŞİTLERİ

Teknolojinin gelişmesine paralel olarak liposuction yönteminde de ciddi ilerlemeler olmuştur. Genel olarak Klasik Teknik, Lazer Yardımlı, Ultrasonik, İnfrasonik olmak üzere çeşitli uygulama yöntemleri geliştirilmiştir. Her yöntemin kendine göre artıları ve eksileri mevcut olup yöntem seçimi cerrahın tercihleri doğrultusunda kişiye göre şekilenldirilmektedir.

Liposuction Kimler Yaptırabilir?

Liposuction için ideal adaylar kilo verdiği halde belirli bölgelerde inatçı yağlanmaları olan kişlerdir. Bu bölgeler sıklıkla basen, bel, karın alt kısım ve uyluk bölgeridir.

Sık Sorulan Sorular
1
Liposuction güvenli midir?

Liposuction uygulanmaya başlandığı ilk dönemlerde riskli bir işlem olarak görülse de teknolojik ve tıbbi gelişmeler neticesinde günümüzde riskleri çok aza indirgenmiş durumdadır. Uygun hastada, doğru teknikle yapıldığında komplikasyon oranları çok düşüktür.

2
Liposuction'un riskleri nelerdir?

Kanama, enfeksiyon gibi genel operasyon risklerinin yanısıra çok nadir de olsa yağ embolisi riski mevcuttur. Bunların haricinde uzun dönemde ciltte düzensizliler görülebilmektedir.

3
Liposuction yaptıranlar işe/ normal hayata ne zaman dönebilirler?

Liposuction sonrası normal hayata dönüş genel olarak 1 hafta sonra mümkün olmakla birlikte liposuction miktarı ile de ilgilidir. Liposuction yapılan alan ne kadar artarsa toparlama süresi de o kadar uzamaktadır.

4
Liposuction sonrası Yara izleri ne zaman iyileşir?

Liposuction işlemi çok küçük kesilerden yapıldığı için işlem sonrası uzun dönemde iz sorunu oluşmamaktadır.

Estetik ve Plastik Cerrahi Doktorlarımız
Op. Dr. Melike GÜNGÖR Estetik ve Plastik Cerrahi
Görüntüle
Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12