Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Kol ve Uyluk Germe
Kol ve Uyluk Germe
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Kol ve Uyluk Germe Nedir?

Aşırı kilo verme neticesinde deri sarkmaları kaçınılmaz bir durum olup bir çok nedenden kişileri rahatsız etmektedir. Öncelikle görüntü olarak estetik olmadığı için rahatsızlık vermekte olup bunun haricinde kıyafet giyme sorunlarına, pişiklere neden olarak da ekstra rahtsızlık oluşturmaktadır. Bu deri sarkmalarının toplandığı alanlardan ikisi de üst kol ve uyluk bölgeleridir. Kol- uyluk germe ameliyatlarında aşırı sarkmış deriv kısımları alınarak germe işlemi yapılmaktadır.

kol-germe-1-1024x239.jpg

Kol ve uyluk Germe nasıl yapılır? Süreç nasıl ilerler?

Kol germe işlemi kol bölgesindeki sarkmış fazlalık derinin kesi izinin koltukaltında ve/veya kol içi kısmında kalacak şekilde kesilip çıkarılması şeklinde yapılmaktadır. Uyluk germe de benzer şekilde fazlalık derinin kesi izinin kasık ve/veya uyluk içi kısmında kalacak şekilde kesilip çıkarılması şeklinde yapılmaktadır. İşlem öncesi görüşmede fazlalık derinin miktarına göre operasyon şekline karar verilmektedir.

Kol ve Uyluk Germe Kimler Yaptırabilir?

Aşırı kilo verme sonrası ciddi derecede cilt sarkmaları olan ve sarkmalardan psikososyal ve fiziksel açıdan rahatsızlık duyan herkes bu ameliyattan fayda görebilir.

Kol ve Uyluk Germe Operasyonu Ne Zaman Yapılabilir?

Kol-uyluk greme ameliyatı için kilo verme sürecindeki hastaların tercihen hedef kiloya ulaşmalarını beklenmekteyiz. Hedef kiloya ulaşamamış bile olsalar eğer ciddi derecede sarkma varsa yine de karşılıklı iyi bir değerlendirme sonrası bu ameliyatları yaptırabiliriler.

Sık Sorulan Sorular
1
Kol ve uyluk germe operasyonu güvenli midir?

Kol- uyluk germe ameliyatları oldukça güvenli cerrahi işlemlerdir. Doğru hasta seçimi bu uygulamalarda da çok önemli olup işem öncesi ayrıntılı değerlendirme yapılmalıdır.

2
Kol ve uyluk germe operasyonunun riskleri nelerdir?

Genel ameliyat riskleri olan enfeksiyon, kanama ve yara yeri ayrışması gibi komplikasyonlar nadir de olsa görülebilmektedir.

3
Kol ve uyluk germe operasyonu yaptıranlar işe/ normal hayata ne zaman dönebilirler?

Kol germe ameliyatından 10 gün sonra normal hayata dönüş sıklıkla mümkündür. Uyluk germede ise, cerrahi kesinin bir miktar daha büyük olmasından dolayı, normal hayata dönüş 7-10 gün sürse de işbaşı yapmak için en az 2 hafta beklenmelidir.

4
Kol ve uyluk germe operasyonu sonrası yara izleri ne zaman iyileşir?

Kol ve uyluk germe ameliyat kesileri az dikkat çekmesi için ekstremitelerin iç kısımlarına yapılmakta , başlangıçta kırmızı düz bir çizgi şeklinde olmakta ve 6 ay -1yıl içerisinde solarak cilt rengine yaklaşmaktadır.

Estetik ve Plastik Cerrahi Doktorlarımız
Op. Dr. Melike GÜNGÖR Estetik ve Plastik Cerrahi
Görüntüle
Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12