Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Burun Estetiği
Burun Estetiği
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Burun Estetiği Nedir?

Burun koku alma fonksiyonu ile önemli bir duyu organı olmasının yanında yüzün orta bölümünde konumlanmış olması nedeniyle de estetik açıdan büyük önem arz etmektedir. Burundaki belirgin şekil bozuklukları kişiler arası iletişimde dikkat çekmekte ve bu nedenle kişileri rahatsız etmekte olup burun dış görüntüsünün cerrahi olarak şekillendirilerek güzelleştirilmesi işlemine rinoplasti (rino =burun, plasti=şekil verme) denmektedir.

burun-estetigi-1024x239.jpg

Burun estetiği nasıl yapılır? Süreç nasıl ilerler?

Rinoplasti ameliyatı sadece burnun dış görünütüsü ile ilgili olmayıp, bu ameliyatı burun iç tarafındaki olası eğriliklerin de düzeltildiği bir işlem olarak düşünmek gerekmektedir. Bu nedenle işlem öncesi ayrıntılı muayene şart olup olup bu muayenede burundaki asimetriler, eğrilikler, cilt yapısı gibi temel noktaların yanısıra burun iç kısmındaki nefes almayı zorlaştıran olası eğrilikler, et büyümeleri de değerlendirilmelidir. Rnoplasti genel anestezi altında yapılmakta ve tekniğe, burundaki deformiteye bağlı olarak 1-3 saat arasında değişmektedir. İşlem sonrası burunda alçı- atel ve tampon bulunmak olup tamponlar 3-7 gün arasında alçılar ise 7. gün çıkarılmaktadır.

BURUN ESTETİĞİ ÇEŞİTLERİ

Rinoplasti, genel olarak açık ve kapalı olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Açık teknikte burnun alt kısmına bir kesi yapılmakta, kapalı teknikte ise burnun içinden yapılan kesiyle operasyon yapılmaktadır. Her iki tekniğin de kendine göre artıları ve eksileri mevcut olup bir tekniğin diğerinden üstün olduğunu söylemek günümüz koşullarında doğru bir yaklaşım değildir. Teknikler, cerrahın tercihi doğrultusunda hastaya göre şekillendirilmelidir diye düşünmekteyim. Hastalarımıza tavsiyem, tekniklere takılıp kalmak yerine güvendikleri bir hekime kendilerini emanet etmeleridir.

Kimler Yaptırabilir?

Burun dış görüntüsünden rahatsız olan, bu durumdan dolayı özgüven sorunları yaşayan, ciddi ek hastalığı olmayan herkes bu ameliyatı yaptırabilir.

Burun Estetiği Ne Zaman Yapılabilir?

Burun estetiğinde kişinin yaşı, burun gelişiminin tamamlanması açısından önemli olup bu bağlamda 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Çok istisnai durumlarda 16-18 yaş arasında da yapılabilmektedir. Toplum arasında, yaz döneminde yapılmaması gerektiği yönünde yanlış bir kanı mevcut olup her mevsim burun estiği yapılabilmektedir.

Estetik ve Plastik Cerrahi Doktorlarımız
Op. Dr. Melike GÜNGÖR Estetik ve Plastik Cerrahi
Görüntüle
Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12