Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Annelik Estetiği
Annelik Estetiği
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Annelik Estetiği Nedir?

Son yılların moda deyimi olan annelik estetiği aslında ayrı bir estetik cerrahi prosedür olmayıp annelik süresince oluşan deformitelerin düzeltilmesi için yapılan kombine estetik ameliyatların tümüne verilen isimdir. Annelik süresince özellikle iki bölgede deformasyon oluşmaktadır. Bunlar meme ve karın bölgesidir. Meme dokusunda gebelik ve emzirme döneminde büyüme oluşmakta ancak sonrasında ciddi hacim kaybı ve sarkma görülebilmektedir. Gebelik öncesi aşırı meme büyüklüğü sorunu olanlarda ise gebelik ve emzirme sonrası süreçte meme dokusu daha da fazla sarkabilmektedir. Karın bölgesinde ise cilt çatlakları, cilt dokusunda sarkma, karın kas dokusunda ayrışma ve gevşeme meydana gelmektedir. Ancak bunlarla da sınırlı kalmayıp uyluk, kol bölgesinde de deformiteler, sarkmalar oluşabilir. Kombine ameliyat planlaması yaparken hastanın isteği doğrultusunda hareket etmek gerekmektedir. Sıklıkla meme ve karın kombinasyonu yapılmaktadır. Meme dokusunda aşırı sarkma varsa dikleştirme ve aynı zamanda hacim kaybı da oluşmuşsa büyütme işlemi yapılabilmektedir. Fazla büyük memelerde ise küçültme ameliyatı yapılmaktadır. Karın içinse sıklıkla karın germe ameliyatlarına başvurulmaktadır. Ancak annelik estetiği sadece bu iki ameliyatla sınırlı olmayıp isteğe ve deformiteye göre uyluk ve kol bölgelerine de müdahale edilmektedir.

Annelik Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Gebelik süreçlerinin sonrasında vücudunda aşırı deformasyon olan hastalar öz güvenlerini yeniden kazanmak için bu ameliyata başvurabilirler.

Annelik Estetiği Ne Zaman Yapılabilir?

Meme ameliyatı için emzirme döneminin bitmesi ve hatta üzerinden 6 ay – 1 yıl geçmesi gerekmektedir.

Sık Sorulan Sorular
1
Annelik estetiği güvenli midir?

Annelik estetiği için yapılan kombine ameliyatlar doğru ellerde ve doğru hastada oldukça güvenli ameliyatlardır. Ameliyat riskleri açısından baktığımızda her ameliyatın kendine göre ayrı ayrı riskleri mevcuttur.

2
Annelik estetiği yaptıranlar işe/ normal hayata ne zaman dönebilirler?

Annelik estetiği sonrası kombine işlemler olmasından dolayı normal hayata dönüş biraz daha uzun sürmekte 10-14 günü bulmaktadır.

3
Annelik estetiği sonrası yara izleri ne zaman iyileşir?

Yara izleri diğer ameliyatlara benzer şekilde başlangıçta kırmızı renkte olup 6 ay-1 yıl içerisinde solarak cilt rengine dönmektedir.

Estetik ve Plastik Cerrahi Doktorlarımız
Op. Dr. Melike GÜNGÖR Estetik ve Plastik Cerrahi
Görüntüle
Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12