Randevu Talep Formu
Ara WhatsApp Sizi Arayalim
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Biz Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım
Formu doldurun en kısa sürede sizi arayıp bilgilendirelim.
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun
Hakkımızda

Hakkımızda

Kadın hastalıkları ve doğum dal merkezi 2004 yılında Alsancak’ta hizmete başladı. İzmir’de açılan ilk kadın doğum dal merkezi olan kliniğimiz birçok ilke imza attı.

İleri teknolojiyi her zaman yakından takip etmeyi ilke haline getiren Kordon Klinik 4 boyutlu ultrasonografinin jinekoloji ve obstetride kullanılmasını İzmir’de ilk olarak gerçekleştirdi.

Yine dünyada en gelişmiş ultrasonografi kabul edilen Voluson E8 ilk olarak kliniğimizde kullanılmaya başlandı. 2007 yılında Çiğlide ikinci şubesini açtı. Ve aynı yıl çocuk hastalıklarında da hizmet vermeye başladı. Ve 2008 yılında çıkan ayakta teşhis ve tedavi yönetmeliğine uyum göstermek amacıyla Mavişehir Kipa kavşağında özel sağlık tesisi arsada yeni hizmet binasının inşasına başlandı. 2011 Şubat ayında 6 katlı yeni hizmet binasına Alsancak ve çiğli şubelerini birleştirerek taşındı. 2014 yılında Hayat Hastanesi de ailemize katıldı. Hayat Hastanesi, detaylı bir tadilat yapılıp İzmir Kadın Doğum Hastanesi olarak hizmet vermektedir.

2016 Yılında Özel Sada Hastanesi bünyemize katıldı ve kliniğimizle birlikte ortak hizmet vermeye başladı.

Hizmetlerimiz
 • Üreme Sağlığı

  Üreme sağlığı üreme sisteminin işlevleri ve süreçleri ile ilgili tüm konularda fiziksel, zihinsel ve sosyal açıdan sağlıklı olma halidir. Üreme sağlığı insanların tatmin edici ve güvenli bir cinsel yaşam sürdürebileceklerini ve üreme yeteneklerini ne zaman ve ne sıklıkta kullanacaklarına karar verme özgürlüğüne sahip olduklarını belirtir.

  İncele
 • 4 Boyutlu Ultrasonografi

  4 boyutlu ultrasonografi geleneksel 2 boyutlu ultrasonografide olduğu gibi yumuşak dokuların, organların ve diğer anatomilerin bir görüntüsünü oluşturmak için anne adayının rahmine ses dalgaları gönderir. Ancak 3 boyutlu ultrasonlar bebeğin daha net ve gerçeğe yakın görüntülerini sağlar ve 4 boyutlu ultrasonlar bir adım daha ileri giderek bu görüntüleri hareketli halde kaydedebilir.

  İncele
 • 3 Boyutlu Ve 4 Boyutlu Renkli Doppler Ultrasonografi

  Gebelere yapılan ultrasonografi işleminde ses dalgaları bir prob yardımıyla dokumuza gönderilir ve dokulardan yansıyan ses dalgaları bir ekran üzerinde görüntülenir . Bu ultrasonografi ile bebeğinizin 3 boyutlu resim ve 4 boyutlu yani 3 boyutlu film görüntüsü’ nü real time yani ultrason yapıldığı anda görmek mümkündür. Bu aileler için oldukça heyecan veren bir teknolojidir. Şu ana kadar yapılmış çalışmalarda 2-3-4 boyutlu ultrasonun anne karnındaki bebeğe veya annesine zararlı bir etkisi saptanmamıştır. Gebelikte 3-4 boyutlu ultrason gebeliğin ilk aylarından itibaren yapılabilir. Gebeliğin her 3 aylık döneminde fetus yani anne karnındaki bebek değişik davranış ve hareket özellikleri gösterir ve bu özellikler 3-4 boyutlu ultrason ile tesbit ediliebilir. Gebeliğin 6-7.ayları ailelerin bebeklerinin neye benzediğini anlayabildikleri en iyi 3-4 boyutlu ultrason görüntülerinin alınabildiği dönemdir.

  İncele
 • Gebelikte II. Trimester Ultrasonografi

  Gebeliğin ikinci trimesteri 14.-26. haftalar arasında geçen zaman dilimidir. İkinci trimester gebeliğin tam ortasını da kapsayan zorlu sürecin bir parçasıdır. Gebeliğin ikinci trimesteri artık kan testlerinin daha aza indiği, sadece bebeğin gelişiminin devam ettiği, gebelikle ilgili kaygıların daha aza indiği bir dönemdir. İlk trimesterdeki acaba gebe miyim, kese göründü mü, kalp atışı duyuldu mu, bebeğim normal mi sorularının artık sorulmadığı bunların yerine bebeğim kaç kilo oldu, ben kaç kilo oldum, ultrasondaki fotoğrafında kime benziyor, iç organları beyin dokusu tam olarak gelişti mi, ismi ne olmalı, cinsiyeti ne gibi soruların sorulduğu aylardır. Bu ikinci üç ayda bebeğin de büyümesiyle gebelik fiziksel olarak kendini daha çok göstermektedir. Anne adayı kilo almış, karnı belirginleşmiş, bebeğinin cinsiyeti öğrenilmiş, yavaş yavaş bebek için hazırlıklar yapılmaya başlanmıştır.

  İncele
 • Gebelikte I. Trimester Ultrasonografi (Erken Fetal Tarama)

  Down Sendromunun teşhisine yönelik en önemli incelemedir. Gebeliğin 11-14. haftalar arasında yapılır. Gebelikte yapılan en önemli ultrasonografik incelemedir. Ultrason cihazının yüksek çözünürlüklü ve 4D renkli doppler özellikli olması gerekir. Test kromozom bozuklukları (örneğin Down Sendromu) ve spina bifida (omurilik açıklığı) rahatsızlığının erken tanısına yöneliktir. Ultrasonografik incelemelerden ve ikili tarama testinden geçen bebekte Down Sendromu görülme olasılığ 1/10000 (onbinde bir)’dir. Gereğinde vaginal ultrasonografide kullanılabilir. İkili test yapmak için bu incelemenin yapılması zorunludur. Aşağıdaki ultrasonografik incelemeler yapılır. Ense Kalınlığı Ölçümü (normal sınırlarda)

  İncele
 • Menopoz

  Menopoz adet döngülerinizin sonunu gösteren zamandır, adet döngüsü yaşanmadan 12 ay geçtikten sonra teşhis edilir. Genellikle 45 ila 55 yaşları arasında başlar ancak bu yaş aralığından önce veya sonra gelişebilir. Menopoz doğal bir biyolojik süreçtir. Ancak menopozun duygusal ya da fiziksel semptomları kişinin uyku düzenini bozabilir, enerjinizi azaltabilir veya duygusal sağlığını etkileyebilir. Böyle durumlarda yaşam tarzındaki değişikliklerden hormon tedavisine kadar birçok etkili tedavi yöntemi vardır.

  İncele
 • Laparoskopik Operasyonlar

  Jinekolojik laparoskopi rahim, yumurtalıklar ve fallop tüpleri gibi üreme sisteminin anatomisini ciltte kesi yapmadan incelemek ve tedavi etmek için küçük bir kameradan yardım alınan cerrahi bir işlemdir. Laparoskopik operasyonlara kronik pelvik ağrı, endometriozis, fibroid tümörleri, kısırlık ve yumurtalık kistlerinin tanı ve tedavisi dahil olmak üzere birçok durumda başvurulur. Laparoskop dokuların görünümünü büyütüp çok yaklaşabildiği ve insan elinden çok daha hassas hareket edebildiği için günümüzde birçok cerrahi işlem laparoskopik olarak yapılmaktadır.

  İncele
 • Yardımcı Üreme Teknikleri

  Yardımcı üreme tekniklerine başvurmadan önce doktor kısırlık sorunu olup olmadığını belirlemek için kişinin sağlık geçmişini, ilaçlarını, cinsel geçmişini ve cinsel alışkanlıklarını gözden geçirir. Çiftlerin yaklaşık % 80’inde kısırlığın nedeni yumurtlama problemi, fallop tüplerinin tıkanması veya bir sperm problemidir. % 5-15’inde ise tüm testler normaldir ve kısırlığın nedeni bilinmemektedir. Bir kadın için kısırlık testi pelvik muayene dahil olmak üzere fiziksel muayene ile başlar. Doktor kişinin düzenli olarak yumurtladığından emin olur ve hormon seviyelerini ölçmek için çeşitli kan testleri yapar. Ayrıca yumurtalıklar ve rahim ultrason ile incelenir.

  İncele
 • Laparoskopik Rahim Alma

  Laparoskopik histerektomi rahmin çıkarılması işlemidir ancak bazı durumlarda fallop tüpleri ve yumurtalıkların da çıkarılması prosedüre dahil edilebilir. Ameliyatın türü nedenine ve üreme sisteminin ne kadarının vücutta bırakılacağına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fibroid tümörleri, anormal uterin kanama, endometriozis, rahim kanseri ve kronik pelvik ağrı gibi sorunların tedavisinde laparoskopik histerektomi işlemine sıklıkla başvurulur. Rahim kanseri nadir görülen bir rahatsızlıktır ancak histerektomi için önemli bir nedendir. Laparoskopik histerektomi işlemi aynı zamanda mesane gibi narin ve kapalı yapıların anatomisinin daha iyi görüntülenmesini sağlar. Bu durum cerrahların karmaşık bir histerektomi işlemi yaparken belirgin bir avantaja sahip olduğu anlamına gelir.

  İncele
 • Kadın Sağlığı

  Her kadın hala tedavi edilebilir durumdaki sağlık sorunlarının tespit edilmesi için çeşitli tarama testleri yaptırarak sağlığını korumaya katkıda bulunabilir. Kişinin ihtiyacı olan tarama testleri yaşına ve sağlık durumuna göre farklılık göstermektedir.

  İncele
 • Gebelik Takibi

  Gebelik takibi anne adayının ve büyüyen fetüsünün sağlığını kontrol etmek için bir jinekolog ya da doğum öncesi bakım uzmanı tarafından gerçekleştirilen randevular bütünüdür. Kişinin hamileliği onaylandıktan sonra doktor tarafından reçete edilir. Tipik olarak gebelik muayeneleri 32. haftaya kadar ayda bir, 32 ila 36. haftalar arası 15 günde bir, 36 ila 40. haftalar arası ise haftada bir yapılır. Ancak hamileliği sırasında komplikasyon görülme riski olan kişilerin daha sık kontrole gitmeleri gerekebilir. İşlem fiziksel muayene ve çeşitli testler içerir. Bu ziyaretler kadının ve bebeğinin hamilelik sürecinde görülebilecek risk ve komplikasyonlardan korunmasını sağlamada önemli bir rol oynar.

  İncele
 • Jinekoloji

  Jinekoloji uzmanları kadın üreme sisteminin yaygın ve karmaşık hastalıkları için önleyici hizmetler, doğru tanı ve tedavi hizmetleri sunar, vakanın durumuna göre birçok farklı üreme sistemi sorununu çeşitli tedavi yöntemleriyle iyileştirir. Kadın hastalıkları, hamilelik ve doğum, adet düzensizlikleri ve doğurganlık sorunları, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE) ve hormon bozuklukları bu sorunlardan bazılarıdır.

  İncele
Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorlarımız
Op. Dr. Fügen Erdem ÜNSAL Kadın Hastalıkları ve Doğum
Görüntüle
Op. Dr Cavit Mete Tarcan Kadın Hastalıkları ve Doğum
Görüntüle
Ücretsiz Hızlı Online
Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için
hızlıca formu doldurun
biz sizi arayalım.

Veya arayın;

Bizi Arayın +90 232 376 11 12