Mavişehir Çiğli Kipa Kvş. 8258/3 Sk. No: 4 Ataşehir / İZMİR

Yüz Gençleştirme


Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Yüz Gençleştirme Estetiği Nedir?

Yaş almayla birlikte yüz ve boyun bölgesinde belirgin değişiklikler oluşur. Alından başlayıp boyun bölgesine kadar kırışıklıklar, orta yüz ve boyunda deri sarkmaları, yağ dokusunda erime, göz kapaklarında sarkma ve torbalanmalar bu değişimin başlıcalarıdır. Bu durumu tersine çevirmek için yapılan ameliyatlara ve işlemlere yüz gençleştirme denilmektedir. Boyun bölgesini yüzden bağımsız düşünmek çok doğru olmayıp iki bölüme bütüncül yakalşım şarttır. Peki niye yüz boyun germe değil de gençleştirme ismini kullanıyorum. Yüz- boyun gençleştirme sadece cerrahi bir girişimi içermeyip cerrahi müdahale ile birlikte botoks, lazer, radyofrekans, yağ enjeksiyonu gibi uygulamaların kombine edilmesini kapsamaktadır.

Yüz Gençleştirme Estetiği

Yüz gençleştirme estetiği nasıl yapılır? Süreç nasıl ilerler?

Yüz gençleştirme için başvuran her hasta kendi içinde değerlendirilmeli tedavi planı hastaya göre biçimlendirilmelidir. Orta yaş grubunda dolgu, botoks, fraksiyone lazer, ip askı gibi cerrahi dışı uygulamalar yeterli olabilecekken daha ileri yaş grubunda cerrahi olarak yüz ve boyun germe ile göz kapağı estetiğinin yapılması gerekebilmektedir. Uygulancak prosedüre göre işlem süreleri değişmektedir. İşlem seçimi yapılırken hastanıngereksinimlerinin yanı sıra beklentileri de göz önünde bulundurulmaktadır. Ancak şu unutulmamalıdır ki hiçbir müdahale bizi 18-20 li yaşlarımıza geri götürmez. Gerçekçi beklentiler ile yola çıkmak en iyi sonucu verecektir.

Op. Dr. Melike Güngör

DOKTORUNUZDAN NOTLAR

OP. DR. MELİKE GÜNGÖR

ESTETİK , PLASTİK CERRAHİ

  • Ameliyat sonrası 1. haftada normal hayata dönüş mümkündür
  • Yüz gençleştirme estetiği güvenli bir cerrahi işlemdir.
  • Ciddi sistematik yan etkileri yoktur.
  • 18 yaşını doldurmuş, ciddi ek hastalığı olmayan herkes Yüz gençleştirme estetiği olabilir.
  • Operasyon öncesi ayrıntılı muayene yapılmalı.
  • 6 ay – 1 yıl gibi bir sürede cilt kendi rengine dönmektedir.
  • Yara yeri enfeksiyonu, kanama gibi lokal riskleri mevcuttur.

YÜZ GENÇLEŞTİRME ESTETİĞİ ÇEŞİTLERİ

Yüz gençleştirmenin ana omurgasını oluşturan yüz ve boyun germe ameliyatı için pek çok farklı yöntem tanımlanmıştır. Ben daha güvenli bulduğum kısa flep yüz ve boyun germe ameliyatlarını tercih ediyorum. Alın bölgesi için standart alın germe ameliyatlarını, lazer ve botoks sayesinde, çok nadir kullanmaktayım. Ancak kaş düşmesi olan hastalarda cerrahi olarak kaş kaldırmanın muhakkak yapılması gerektiğini düşünmekteyim.

Yüz gençleştirme estetiği Kimler Yaptırabilir?

Yüzünde yaşlanma belirtileri başlayan, aynaya bakınca kendini yaşlı hissetmeye başlamış kadın veya erkek herkes yüz gençleştirme işlemleri için estetik cerraha başvurabilir. Yapılacak işlem illaki yüz veya boyun germe ameliyatı olmayıp yukarıda da bahsettiğim gibi kişinin ihtiyacına göre botoks, dolgu ve/veya ip askı yöntemleri de tercih edilebilmektedir.

Yüz Gençleştirme Estetiği

Sık Sorulan Sorular

Yüz gençleştirme estetiği güvenli midir?

Yüz gençleştirme işlemlerinin hemen hepsi doğru hastada ve doğru ellerde oldukça güvenlidir.

Yüz gençleştirme estetiğinin riskleri nelerdir?

Her cerrahi girişimin az veya çok riskleri mevcuttur. Yüz gençleştirme için uygulanan pek çok işlemde erken dönemde genel riskler dediğimiz kanama, enfeksiyon gibi istenemeyen durumlar oluşabilmekle birlikte oldukça nadir karşımıza çıkmaktadır. Uzun dönemde hayati risk içerecek yan etkiler bulunmamaktadır.

Yüz gençleştirme estetiği yaptıranlar işe/ normal hayata ne zaman dönebilirler?

Normal hayata dönüş uygulanan işlemlere göre değişmektedir. Eğer yüz- boyun germe yapılmış ise ameliyattan 1 hafta sonra normal yaşama dönüş mümkün olmaktadır. Ancak küçük müdahaleler sonrası hemen normal hayata dönülebilinir.

Yüz gençleştirme estetiği sonrası yara izleri ne zaman iyileşir?

Yüz- boyun germe işlemindeki kesi izleri doğal kıvrım yerlerine saklanmakta olup 6 ay- 1 yıl sonrasında ciltle aynı renge dönerek ince bir çizgi halini alır.

Biz Sizi Arayalım