Mavişehir Çiğli Kipa Kvş. 8258/3 Sk. No: 4 Ataşehir / İZMİR

Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Popo Estetiği Nedir?

Hızlı kilo alıp verme veya genetik nedenlerle popo bölgesinde aşağı sarkma, hacim kaybi veya yağ doku dağılımında bozukluklar oluşabilir. Bu durumların düzeltilme işlemine genel olarak popo, kalça estetiği denmektedir.

popo estetiği

Popo estetiği nasıl yapılır? Süreç nasıl ilerler?

Popo estetiği, genel anestezi altında liposuction, yağ enjeksiyonu ve implant uygulamalarının kombine veya tek başına kullanılması ile yapılmaktadır. Bel – popo geçişi belirginleştirilerek daha dolgun ve hacimli görünüm elde edilmeye çalışılır. İşlem öncesi kişinin ayrıntılı muayenesi yapılıp hangi tekniklere uygun olduğu belirlenmelidir.

Op. Dr. Melike Güngör

DOKTORUNUZDAN NOTLAR

OP. DR. MELİKE GÜNGÖR

ESTETİK , PLASTİK CERRAHİ

  • Ameliyat sonrası 10 gün içerisinde normal hayata dönüş mümkündür
  • Popo estetiği güvenli bir cerrahi işlemdir.
  • Ciddi sistematik yan etkileri yoktur.
  • 18 yaşını doldurmuş, ciddi ek hastalığı olmayan herkes popo estetiği olabilir.
  • Operasyon öncesi ayrıntılı muayene yapılmalı.
  • 6 ay – 1 yıl gibi bir sürede cilt kendi rengine dönmektedir.
  • Yara yeri enfeksiyonu, kanama gibi lokal riskleri mevcuttur.

POPO ESTETİĞİ

Popo bölgesine daha güzel bir şekil vermek için öncelikle liposuction yapılmalı sonrasında eğer büyütme isteniyorsa iki çeşit uygulama mevcut olup bunlar yağ enjeksiyonu ve silikon implant uygulamalarıdır.

Popo Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Dolgun ve şekilli kalçalara sahip olmak isteyen, ciddi ek hastalığı olmayan 18 yaşını doldurmuş kişiler bu ameliyatı düşünebilir.

Popo Estetiği Güvenli midir?

Her cerrahi girişimin az veya çok riski mevcut olup popo estetiğinin de kendine göre düşük de olsa riskleri mevcut olup işlemin tam donanımlı merkezlerde yapılması gerekmektedir.

popo estetiği

Sık Sorulan Sorular

Popo estetiğinin riskleri nelerdir?

Genel olarak kanama, enfeksiyon gibi bölgesel sorunlarla karşılaşılabilineceği gibi popo estetiğinde nadir de olsa yağ embolisi görülebilmektedir.

Popo estetiği yaptıranlar işe/ normal hayata ne zaman dönebilirler?

3 gün sonra duş alınabilir, yaklaşık 10 gün sonra normal hayata dönüş mümkün olup egzersiz, spor için 4-6 hafta sonrası beklenmelidir.

Popo estetiği sonrası Yara izleri ne zaman iyileşir?

Popo estetiğinde kesiler kalça kıvrımlarının arasına yapıldığı için dışarıdan belirgin izler gözükmemekte olup mevcut izler de 6 ay – 1 yıl sonra solarak cilt rengine dönmektedir.

Biz Sizi Arayalım