Mavişehir Çiğli Kipa Kvş. 8258/3 Sk. No: 4 Ataşehir / İZMİR

Kol ve Uyluk Germe


Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Kol ve Uyluk Germe Nedir?

Aşırı kilo verme neticesinde deri sarkmaları kaçınılmaz bir durum olup bir çok nedenden kişileri rahatsız etmektedir. Öncelikle görüntü olarak estetik olmadığı için rahatsızlık vermekte olup bunun haricinde kıyafet giyme sorunlarına, pişiklere neden olarak da ekstra rahtsızlık oluşturmaktadır. Bu deri sarkmalarının toplandığı alanlardan ikisi de üst kol ve uyluk bölgeleridir. Kol- uyluk germe ameliyatlarında aşırı sarkmış deriv kısımları alınarak germe işlemi yapılmaktadır.

kol-ve-uyruk-germe

Kol ve uyluk Germe nasıl yapılır? Süreç nasıl ilerler?

Kol germe işlemi kol bölgesindeki sarkmış fazlalık derinin kesi izinin koltukaltında ve/veya kol içi kısmında kalacak şekilde kesilip çıkarılması şeklinde yapılmaktadır. Uyluk germe de benzer şekilde fazlalık derinin kesi izinin kasık ve/veya uyluk içi kısmında kalacak şekilde kesilip çıkarılması şeklinde yapılmaktadır. İşlem öncesi görüşmede fazlalık derinin miktarına göre operasyon şekline karar verilmektedir.

Op. Dr. Melike Güngör

DOKTORUNUZDAN NOTLAR

OP. DR. MELİKE GÜNGÖR

ESTETİK , PLASTİK CERRAHİ

  • Ameliyat sonrası 10 günde normal hayata dönüş mümkündür
  • Kol ve uyluk germe güvenli bir cerrahi işlemdir.
  • Ciddi sistematik yan etkileri yoktur.
  • 18 yaşını doldurmuş, ciddi ek hastalığı olmayan herkes kol ve uyluk germe operasyonu yaptırabilir.
  • Operasyon öncesi ayrıntılı muayene yapılmalı.
  • 6 ay – 1 yıl gibi bir sürede cilt kendi rengine dönmektedir.
  • Yara yeri enfeksiyonu, kanama gibi lokal riskleri mevcuttur.

Kol ve Uyluk Germe Kimler Yaptırabilir?

Aşırı kilo verme sonrası ciddi derecede cilt sarkmaları olan ve sarkmalardan psikososyal ve fiziksel açıdan rahatsızlık duyan herkes bu ameliyattan fayda görebilir.

Kol ve Uyluk Germe Operasyonu Ne Zaman Yapılabilir?

Kol-uyluk greme ameliyatı için kilo verme sürecindeki hastaların tercihen hedef kiloya ulaşmalarını beklenmekteyiz. Hedef kiloya ulaşamamış bile olsalar eğer ciddi derecede sarkma varsa yine de karşılıklı iyi bir değerlendirme sonrası bu ameliyatları yaptırabiliriler.

kol-ve-uyruk-germe

Sık Sorulan Sorular

Kol ve uyluk germe operasyonu güvenli midir?

Kol- uyluk germe ameliyatları oldukça güvenli cerrahi işlemlerdir. Doğru hasta seçimi bu uygulamalarda da çok önemli olup işem öncesi ayrıntılı değerlendirme yapılmalıdır.

Kol ve uyluk germe operasyonunun riskleri nelerdir?

Genel ameliyat riskleri olan enfeksiyon, kanama ve yara yeri ayrışması gibi komplikasyonlar nadir de olsa görülebilmektedir.

Kol ve uyluk germe operasyonu yaptıranlar işe/ normal hayata ne zaman dönebilirler?

Kol germe ameliyatından 10 gün sonra normal hayata dönüş sıklıkla mümkündür. Uyluk germede ise, cerrahi kesinin bir miktar daha büyük olmasından dolayı, normal hayata dönüş 7-10 gün sürse de işbaşı yapmak için en az 2 hafta beklenmelidir.

Kol ve uyluk germe operasyonu sonrası yara izleri ne zaman iyileşir?

Kol ve uyluk germe ameliyat kesileri az dikkat çekmesi için ekstremitelerin iç kısımlarına yapılmakta , başlangıçta kırmızı düz bir çizgi şeklinde olmakta ve 6 ay -1yıl içerisinde solarak cilt rengine yaklaşmaktadır.

Biz Sizi Arayalım