Mavişehir Çiğli Kipa Kvş. 8258/3 Sk. No: 4 Ataşehir / İZMİR

Genital Estetik


Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Genital Estetik Nedir?

Genital bölgeye yönelik tek bir estetik işlem olmayıp bu bölgedeki her bir anatomik alan ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Pubis, büyük dudakalar, küçük dudaklar ve vajen bölgelerinin her birinin kendine has estetik müdahaleleri vardır.

Op. Dr. Melike Güngör

DOKTORUNUZDAN NOTLAR

OP. DR. MELİKE GÜNGÖR

ESTETİK , PLASTİK CERRAHİ

  • Ameliyat sonrası 1-2 gün içerisinde normal hayata dönüş mümkündür
  • Genital estetiği güvenli bir cerrahi işlemdir.
  • Ciddi sistematik yan etkileri yoktur.
  • 18 yaşını doldurmuş, ciddi ek hastalığı olmayan herkes genital estetik olabilir.
  • Operasyon öncesi ayrıntılı muayene yapılmalı.
  • 6 ay – 1 yıl gibi bir sürede cilt kendi rengine dönmektedir.
  • Yara yeri enfeksiyonu, kanama gibi lokal riskleri mevcuttur.

Genital estetik nasıl yapılır? Süreç nasıl ilerler?

Pubis büyük dudakların birleşim yerinin hemen üzerindeki alandır. Bu bölgenin hem aşırı hacimli olması hem de aşırı hacim kaybı estetik açıdan sıkıntı yaratabilmektedir. Volum fazlalığı liposuction ile valum azlığı ise yağ enjeksiyonu ile tedavi edilebilmektedir. Büyük dudaklarda yaşla birlikte sarkma ve hacim kaybı oluşabilktedir. Hacim kaybı yine yağ enjeksiyonu ile düzeltilebilmektedir. Aşırı sarkma durumlarında cerrahi olarak bir miktar doku çıkarılarak estetik görünüm kazandırılabilmektedir. Küçük dudaklardaki deformiteler en sık başvuru nedenlerinden biri olup bu bölgenin estetik işlemlerine labioplasti denmektedir. Küçük dudaklar normalde büyük dudakların iç tarafında uzanması gerekirken aşırı uzun ve sarkık olduğu durumlarda büyük dudakların dışın doğru çıkarak estetik olarak rahatsız edici bir görünüm oluşturabilmektedir. Labioplasti ameliyatında küçük dudaklar cerrahi olarak küçültülerek olması gereken pozisyona alınırlar. Vajen bölgesinin en sık sorunu aşırı geniş olmasıdır. Cinsel ilişki sırasında orgazm sorunlarına yol açabilen bu durumun hem cerrahi hem de lazerle tedavi seçenekleri mevcuttur. Cerrahi uygulamada vajen arka bölümünden doku çıkarılarak daraltma sağlanır. Fraksiyonel Lazer uygulamasıyla da vajende daralma sağlanabilmekte ve ek olarak kuruluk şikayetleri de tedavi edilebilmektedir. Genital estetik işlemler genel olarak lokal anestezi ve sedasyon altında yapılmaktadır. Ancak isteğe ve duruma bağlı olarak genel anestezi veya spinal anestezi altında da yapılabilmektedir. Her bir bölgenim işlemi 45 dk -1 saat kadar sürmekte ve ergenlik sonrası hemen her dönemde yapılabilmektedir

genital estetik

Sık Sorulan Sorular

Genital estetik güvenli midir?

Genital estetik uygulamalar oldukça güvenli uygulamalar olmakla birlikte özellikle bölgesel istenmeyen sonuçları olabilmektedir. İşlem sonrasında bölgenin temiz tutulması, eğer antibiyotik başlanmışsa düzenli kullanılması çok önemlidir. Özellikle uyarılara uyulmadığı zaman yara yeri ayrılması, bölgesel enfeksiyonlar görülebilmektedir. Sistemik yan etkileri olmamakla birlikte gebe kalmaya engel bir durum da oluşturmazlar.

Genital estetik yaptıranlar işe/ normal hayata ne zaman dönebilirler?

Bölgesel uyuşturma altında yapıldığında kişi aynı gün taburcu olmaktadır. İş hayatına dönüş 1-2 gün içerisinde mümkün olasa da işlem sonrası bir müddet akıntı olabileceği için ped kullanılması faydalı olacaktır. Ağrı sporlar tam iyileşme sağlanana kadar, ki 2-3 hafta kadar sürmektedir, yapılmamalıdır. Cinsel ilişki için yaklaşık 3 hafta beklenmelidir.

Genital estetik sonrası yara izleri ne zaman iyileşir?

Bu bölgenin ameliyatlarında eriyen dikiş kullanılmakta ve kesi yerleri doğal kıvrım bölgelerine denk getirilmekte olup kesi izleri dışarıdan belli olmamaktadır.

Biz Sizi Arayalım