Mavişehir Çiğli Kipa Kvş. 8258/3 Sk. No: 4 Ataşehir / İZMİR

Annelik Estetiği


Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Annelik Estetiği Nedir?

annelik estetigiSon yılların moda deyimi olan annelik estetiği aslında ayrı bir estetik cerrahi prosedür olmayıp annelik süresince oluşan deformitelerin düzeltilmesi için yapılan kombine estetik ameliyatların tümüne verilen isimdir. Annelik süresince özellikle iki bölgede deformasyon oluşmaktadır. Bunlar meme ve karın bölgesidir. Meme dokusunda gebelik ve emzirme döneminde büyüme oluşmakta ancak sonrasında ciddi hacim kaybı ve sarkma görülebilmektedir. Gebelik öncesi aşırı meme büyüklüğü sorunu olanlarda ise gebelik ve emzirme sonrası süreçte meme dokusu daha da fazla sarkabilmektedir. Karın bölgesinde ise cilt çatlakları, cilt dokusunda sarkma, karın kas dokusunda ayrışma ve gevşeme meydana gelmektedir. Ancak bunlarla da sınırlı kalmayıp uyluk, kol bölgesinde de deformiteler, sarkmalar oluşabilir. Kombine ameliyat planlaması yaparken hastanın isteği doğrultusunda hareket etmek gerekmektedir. Sıklıkla meme ve karın kombinasyonu yapılmaktadır. Meme dokusunda aşırı sarkma varsa dikleştirme ve aynı zamanda hacim kaybı da oluşmuşsa büyütme işlemi yapılabilmektedir. Fazla büyük memelerde ise küçültme ameliyatı yapılmaktadır. Karın içinse sıklıkla karın germe ameliyatlarına başvurulmaktadır. Ancak annelik estetiği sadece bu iki ameliyatla sınırlı olmayıp isteğe ve deformiteye göre uyluk ve kol bölgelerine de müdahale edilmektedir.

Op. Dr. Melike Güngör

DOKTORUNUZDAN NOTLAR

OP. DR. MELİKE GÜNGÖR

ESTETİK , PLASTİK CERRAHİ

  • Ameliyat sonrası 10-14 gün içinde normal hayata dönüş mümkündür
  • Annelik estetiği güvenli bir cerrahi işlemdir.
  • Ciddi sistematik yan etkileri yoktur.
  • Operasyon öncesi ayrıntılı muayene yapılmalı.
  • 6 ay – 1 yıl gibi bir sürede cilt kendi rengine dönmektedir.
  • Yara yeri enfeksiyonu, kanama gibi lokal riskleri mevcuttur.

Annelik Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Gebelik süreçlerinin sonrasında vücudunda aşırı deformasyon olan hastalar öz güvenlerini yeniden kazanmak için bu ameliyata başvurabilirler.

Annelik Estetiği Ne Zaman Yapılabilir?

Meme ameliyatı için emzirme döneminin bitmesi ve hatta üzerinden 6 ay – 1 yıl geçmesi gerekmektedir.

annelik estetigi

Sık Sorulan Sorular

Annelik estetiği güvenli midir?

Annelik estetiği için yapılan kombine ameliyatlar doğru ellerde ve doğru hastada oldukça güvenli ameliyatlardır. Ameliyat riskleri açısından baktığımızda her ameliyatın kendine göre ayrı ayrı riskleri mevcuttur.

Annelik estetiği yaptıranlar işe/ normal hayata ne zaman dönebilirler?

Annelik estetiği sonrası kombine işlemler olmasından dolayı normal hayata dönüş biraz daha uzun sürmekte 10-14 günü bulmaktadır.

Annelik estetiği sonrası yara izleri ne zaman iyileşir?

Yara izleri diğer ameliyatlara benzer şekilde başlangıçta kırmızı renkte olup 6 ay-1 yıl içerisinde solarak cilt rengine dönmektedir.

Biz Sizi Arayalım