Mavişehir Çiğli Kipa Kvş. 8258/3 Sk. No: 4 Ataşehir / İZMİR

Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Bacak Lipoliz İşlemi Nedir? İşlem Sonrası Hemen Taburcu Olabilir Miyim?

Bacak lipoliz işlemi yine diğer vücut bölgelerinde olduğu gibi lokal olarak uyuşturularak yağlar lazer yöntemiyle eritiliyor sonrasında liposuction yöntemiyle yağlar çekiliyor ve son olarak deri yine lazer yardımıyla geriliyor ve sonrasında hastalarımıza korse giydirerek aynı gün taburcu ediyoruz . Özellikle lokalize yağ birikimlerinde en etkili tedavi lazer lipoliz yöntemidir.

Bacak lipoliz işlemi lokal anestezi altında yapılan yaklaşık 2-3 saat içerisinde tamamlanan sonrasında hastanın evine gidebildiği günübirlik yapılan bir işlemdir. İşlemin hemen sonrasında etkisini görebileceğiniz gibi takip eden 3 ay içerisinde sonuç daha iyi oturmaktadır.

Bacak Lipoliz Sarkma Oluşturur Mu?

İşlemin klasik liposuction dan farkı son aşamada derinin lazer yardımıyla gerilmesi ve sonrasında sarkma oluşturmamasıdır. İnce bacaklar için en etkili yöntem bacak lipoliz işlemidir

Bacak Lipoliz İşleminde Sırasıyla Hangi Aşamalar Uygulanır?

Bacak lipoliz işlemi ile hem bacaktaki fazla yağlar suction yöntemi ile vücuttan uzaklaştırılmış olmakta hem de deri lazer yardımıyla gerilmektedir.Bu işlem kısaca 4 aşamadan oluşmaktadır. Öncelikle lokal anestezi ile işlem yapılacak bölge uyuşturulur. Sonrasında bölgedeki yağlar lazer yardımıyla eritilmektedir. Üçüncü aşamada eritilen yağlar suction yöntemiyle dışarı alınmaktadır . Son aşamada ise deri lazer yardımıyla gerilmektedir.  Cerrahi bir yöntem olmadığından kesme biçme gibi bir işlem yapılmaz bu nedenle hiç bir iz kalmaz bacak yağalımı,  bacak estetiği, bacak inceltme yöntemlerinden en etkilisi en güvenlisi ve en hızlısı lazer lipoliz yöntemidir.

bacak_lipoliz_2

UZM. DR. ONUR ER

DOKTORUNUZDAN NOTLAR

UZM. DR. ONUR ER

DERMATOLOJİ

  • Lokal anestezi ile uyuşturularak acısız bir şekilde yapılmaktadır.
  • Lazer yardımıyla yağların eritilmesi işlemidir.
  • Yine lazer yardımıyla derinin gerilmesi basamaklarından oluşmaktadır. İşlem yaklaşık 1 saat sürmektedir. Kesme biçme gibi cerrahi bir işlem olmadığından hiç iz kalmamaktadır. En güzel yanı ise hastalar sonucu hemen işlem sonrası görebilmektedir.
  • Belirtilen yağların suction yöntemi ile dışarıya alınması ile sonuçlanır.

Biz Sizi Arayalım